Ayrıcalıklı Kullanıcılar İçin En İyi Güvenlik Eğitimi Uygulamaları

Bilgisayar korsanlarının birincil kurbanları genellikle ayrıcalıklı kullanıcılardır. Bu nedenle ayrıcalıklı kullanıcıların siber tehditlerden korunmaları sağlamak için eğitmek çok önemlidir. Bu yazıda ayrıcalıklı kullanıcıları siber tehditlerden korumak için en etkili güvenlik eğitimi uygulamalarını listeledik.

1.Şirketin Tüm Hiyerarşik Kademelerini Dahil Edin

Güvenlik eğitimi, siber suçlular tarafından değerli görülen bilgilere sahip olan üst düzey yöneticiler de dahil olmak üzere ayrıcalıklı kullanıcı olan tüm profesyonellere uygulanmalıdır.

Ayrıca, liderlik bağlılığı ve desteği ile çalışanlar, şirketin karşı karşıya olduğu tehditleri ve bunlarla nasıl mücadele edileceğini anlama konusunda daha motive olacaktır.

2. Farkındalık Eğitimini Devam Eden Bir Sürece Dönüştürün

Eğitim konuları kolayca unutulabilir. Buna ek olarak, teknolojinin sürekli gelişmesiyle birlikte bilgisayar korsanları yeni araçlara hızlı bir şekilde erişebilmekte ve bu da saldırılarını geliştirmelerine olanak sağlamaktadır. Dikkate alınması gereken bir diğer husus da şirketlerin zaman zaman yeni çalışanları işe almasıdır.

Bu nedenlerle, yeni işe alınan çalışanları entegre etmeyi ve siber güvenliği her zaman bir öncelik olarak tutmayı mümkün kılan bir güvenlik kültürü oluşturmak için farkındalık eğitiminin sürekli bir uygulamaya dönüştürülmesi tavsiye edilir.

3. Hedefler Belirleyin ve Güvenlik Eğitiminin Sonuçlarını Ölçün

Siber güvenlik eğitimi, kurum için tatmin edici sonuçlar üretecek hedeflere dayanmalıdır. Ancak, yaklaşımlarda değişiklik yapılması gerektiğinde bu hedefler esnek olmalıdır.

4. İletişime Yatırım Yapın

Bir eğitim düzenlerken, çalışanlarınızla eğitim hakkında iletişim kurun, önemini ve amacını netleştirin. Eğitim programlarında iletmek istediğiniz mesajı farklı mecralar aracılığıyla pekiştirerek konunun her zaman akıllarında kalmasını sağlayın.

5. Oyunlaştırma Kullanın

Oyunlaştırma, profesyonelleri dijital güvenlik eğitimine dahil etmenin etkili bir yoludur çünkü genellikle öğrenmeyi pekiştirebilen ve davranışları değiştirebilen bir ödül sistemi içerir.

Bu nedenle, ayrıcalıklı kullanıcıları eğitmek, ödüller ve avantajlar sağlamak için bu stratejiye yatırım yapmayı düşünün, böylece eğitimler daha da ciddiye alınır.

Erişim Otomasyonu

Gartner’a göre PAM Market Trendleri

Gartner PAM pazarını, makine hesapları ve servis hesaplarını, kimlik bilgilerini ve yüksek düzeyde ayrıcalıklı olması gereken işlemleri yönetmeyi ve korumayı amaçlayan temel bir güvenlik teknolojisi olarak tanımlar.

Erişim Otomasyonu

Senhasegura DOMUM

Senhasegura Remote Access Management ile şirket çalışanları ve şirket ağına erişim yapacak kişiler için Zero Trust tabanlı VPN’siz erişim sağlayın.

Erişim Otomasyonu

IAM ve PAM Arasındaki Fark Nedir?

İlk olarak, bir kimlik edinme ihtiyacının esas olduğunun bilincine varmak gerekir. Bu kimliğin sadece kişisel belgelere göre bu kimliğin oluşmadığını bilmek de ikinci önemli husustur.

Çözümlerimiz

DSM – DevSecOps

Senhasegura Secret Management ile kurumların benimsediği DevSecOps süreçlerini yönetin ve bu süreçlerde hassas/gizli verilerin takibini yapın.

Read More »

Domum

Senhasegura Remote Access Management ile şirket çalışanları ve şirket ağına erişim yapacak kişiler için Zero Trust tabanlı VPN’siz erişim sağlayın.

Read More »

Senhasegura Go

Daha üst seviye ayrıcalık gerektiren aktiviteleri uç nokta ajanları ile kullanıcı tarafında gerçekleştirin. İstisnai ayrıcalık yükseltmeleri/kısıtlamaları tanımlayın.

Read More »
- - Çözüm Ortaklarımız
Senhasegura, ayrıcalıklı hesap yönetimi, bilgi teknolojileri alanında yenilikçiliğiyle diğer birçok PAM tedarikçisinden daha yüksek puanlanarak faaliyetlerini sürdürmektedir

Bir PAM çözümü olan Senhasegura, parolalar, SSH anahtarları ve dijital sertifikalar gibi tüm kimlik bilgilerini bir konumda depolamanızı, yönetmenizi ve izlemenizi sağlar.

NSS Bilgi Teknoloji Hizmetleri A.Ş.

İletişim Formu

Bize Yazın

Bize projeniz hakkında birkaç kelime yazın veya herhangi bir soru sorun, size en geç 1 iş günü içinde cevap vereceğiz.

rounded_1.png
				
					console.log( 'Code is Poetry' );
<script type="text/javascript" src="https://nss.formstack.com/forms/js.php/is_ortakl_talep_formu"></script><noscript><a href="https://nss.formstack.com/forms/is_ortakl_talep_formu" title="Online Form">Online Form - IS Ortaklığı Talep Formu</a></noscript><div style="text-align:right; font-size:x-small;"><a href="http://www.formstack.com?utm_source=jsembed&utm_medium=product&utm_campaign=product+branding&fa=h,3092505" title="Powered by Formstack">Powered by Formstack</a></div>