Buguardian IAS Özellikleri

OWASP Top 10 Koruması
Her üç yılda bir, Open Web Application Security Project (OWASP), sektör verilerine ve kapsamlı bağımsız araştırmalara dayalı OWASP Top 10 Güvenlik Açığı Listesini yayınlar. Bu liste, en yaygın savunmasızlıkları ve güvenlik açıklarını içerir. Potansiyel kötü niyetli saldırılardan olabildiğince kaçınmak için web uygulamaları geliştirirken veya dağıtırken, geliştiriciler ve kuruluşlar tarafından bu liste referans olarak kullanılır.

Buguardian IAS, CVE (Common Vulnerabilities and Exposures) ve tabii ki
Buguardian IAS, yeni ortaya çıkan tehditlere karşı sürekli olarak web uygulama koruması sağlar, çevrimiçi uygulamalarınızı denetlemek için güçlü, bulut tabanlı tarama teknolojileri kullanır. Yeni güvenlik sorunları ortaya çıktıkça kurallar otomatik olarak güncellenmekte ve Buguardian IAS’ın size sunduğu güvenlik çemberi sürekli genişlemektedir.

Zero Day Güvenlik Açığı Tespiti
Bazen bilgisayar korsanları ve kötü niyetli kişiler, uygulamalardaki güvenlik açıklarını geliştiricilerden önce fark eder. Güvenlik açığı henüz kapatılmamışken, saldırgan güvenlik açığından yararlanmak için kodlar yazar ve yürütür. Bu, güvenlik açıklarını geliştiriciden önce tespit edip saldırmaya zero day saldırısı denir. Zero day saldırılarının en büyük tehlikesi, yalnızca saldırganların bu saldırılardan haberdar olmasıdır. Bir ağa sızdıktan sonra hemen saldırabilir veya saldırmak için en iyi, en avantajlı zamanı bekleyebilirler.
Zero Day Saldırıları için henüz hiçbir yama veya antivirüs imzası mevcut değil. Güvenlik açığı taraması bazen yardımcı olur, ancak yeterli değildir – kuruluşlar taramaların sonuçlarına göre harekete geçmelidir fakat tarama asla tek başına bir çözüm olamaz. Ancak bu, zero day saldırılarının yönetilemez olduğu anlamına gelmez. Buguardian IAS, ağınızı uçtan uca tarayan, gelen trafiği filtreleyen ve saldırıları engelleyen bir teknolojidir. Buguardian IAS ile kitle bazlı bir güvenlik sistemi kullanarak yeni tehditleri belirlerken zero day saldırılarını da engelleyebilirsiniz.

Gelişmiş Bot Koruması
OWASP Top 10’de bahsedilen çok yaygın bir diğer web saldırısı bot saldırılarıdır. Bot, çeşitli amaçlar için web isteklerini otomatikleştiren bir yazılım parçasıdır, insan faaliyeti olmadan görevleri gerçekleştirebilirler. Bu görevler, bir websitesinin içeriğini tarama, çalınan bilgileri test etme, müşteri desteği vb. gibi birçok alt başlığa ayrılmıştır. Bu gibi kritik durumlarda faydalı oldukları için botların sadece faydalı olması değil aynı zamanda uygulama için tehlikeli olması da kaçınılmazdır. Bot saldırısı, otomatik web isteklerinin dolandırıcılık ve son kullanıcı manipülasyonu gibi amaçlarla kötüye kullanılmasıdır.

Artık, Buguardian IAS ile hangi web isteklerinin bot saldırılarını gönderdiğini belirleyebilirsiniz. Bu belirlemeden sonra kötü niyetli isteklere karşı doğru savunmayı etkinleştirebilirsiniz. Tüm bu olayların kayıtlarına da ulaşabilirsiniz. IAS’ın yetenekleri Gelişmiş Bot Koruma özelliği ile bot trafiğiniz hakkında size aydınlatıcı ve faydalı bilgiler sağlar.

Gelişmiş Raporlama
Giderek daha da belirsizleşen çevre koşullarında, çeşitli endüstrilerde ve iş alanlarında otoriteler tarafından uygulanan düzenleyici frameworkler ve koruma yaptırımları (GDPR, KVKK vs), web uygulaması geliştirme sürecinde kaynak tüketen ve maliyetli bir döngüye girilmesine yol açabilir. Güvenliği artırmak için bir siteyi veya uygulamayı engellemek tehditler için yeterli olmaz. Kuruluşlar, WAF’larının sağladığı etkinlik ayrıntıları konusunda tam görünürlüğe sahip olmalıdır. Bu görünürlükteki bilgiler saldırı günlükleri ve analiz edilecek kritik bilgileri içermelidir.
Buguardian IAS, etkinlikler ve olayları içeren ayrıntılı aktivite günlükleri oluşturur ve yasal uyumluluklarla ilgili gerçek durumunuzun tüm yönlerini yansıtan talep üzerine özelleştirilmiş raporları size sunar.
Web trafiği ve kullanıcı davranışıyla ilgili verilerin çeşitli yönlerini kapsayan raporlar, güvenlikle ilgili stratejik planlama ve acil durumlarda harekete geçme konusunda size ve ekibinize değerli bilgiler sağlar.

Ölçeklenebilirlik ve Performans
Kuruluşlar, saldırı altındayken bile uygulama kullanılabilirliğini ve sürekliliğini sağlamakla yükümlüdürler. Buguardian IAS hızlı önbelleğe alma, sıkıştırma, SSL offload ve TCP optimizasyonu gibi uygulama optimizasyonu ve hızlandırma yetenekleriyle performansınızı artırmanıza yardımcı olur. Bulut tabanlı teknoloji ile kesintisiz ve sınırsız ölçeklenebilirlik sağlayarak size maksimum verimlilik, yüksek performans, daha hızlı yanıt süreleri ve maliyet verimliliği sağlar.

Veri Güvenliği

Finans Sektöründe Hassas Veri Güvenliği

Finans sektörünün veri güvenliği ihtiyaçlarının karmaşık ortamında GTB Data Discovery’nin hassas işlemlerin korunmasını güçlendirmede oldukça etkilidir.

Kimlik Doğrulama (AAA)

Regülasyonlara uyumluluk ve dünya standartlarında koruma için Authentication AAA modülünün gelişmiş kimlik doğrulama özelliklerinden faydalanın.

Read More »
S3M Security - EdgeBoX

MSSP NAC | EdgeBoX

S3M Security’nin dünyanın ilk MSSP NAC yaklaşımı EdgeBoX ile ağ güvenliğinizin kontrolünü elinize alın ve kritik verilerinizi koruyun.

Read More »

Hotspot

Wi-Fi ağlarındaki tüm harici kullanıcılar için gelişmiş ortak erişim noktası özellikleri ile misafir erişiminin güvenli ve uyumlu olmasını sağlayın.

Read More »

IAS

Buguardian in App Security ile çoklu bulut ve K8s ortamlarında uygulamalar için gerçek zamanı uygulama korumasını ve güvenlik testlerini otomatikleştirin.

Read More »

DSM – DevSecOps

Senhasegura Secret Management ile kurumların benimsediği DevSecOps süreçlerini yönetin ve bu süreçlerde hassas/gizli verilerin takibini yapın.

Read More »

DCase, müşteri vaka ve talep yönetimi süreçlerinin ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlanmış bir hizmet yönetimi platformudur.

Caspipot, saldırı yüzeyi izleme ve ihlal veri kontrolü ile bilgi toplayabileceğiniz hepsi bir arada bir SaaS güvenlik çözümüdür.

Senhasegura, ayrıcalıklı hesap yönetimi, bilgi teknolojileri alanında yenilikçiliğiyle diğer birçok PAM tedarikçisinden daha yüksek puanlanarak faaliyetlerini sürdürmektedir

Bir PAM çözümü olan Senhasegura, parolalar, SSH anahtarları ve dijital sertifikalar gibi tüm kimlik bilgilerini bir konumda depolamanızı, yönetmenizi ve izlemenizi sağlar.

S3M Security artan siber tehditler ve saldırılar karşısında kuruluşlara güvenli ortamlar sağlamak için her gün yeni yaklaşımlar ve çözümler geliştirmektedir.

GTB Technologies, veri güvenliği alanında lider,  dünyanın en büyük şirket ve kurumları için çeşitli veri güvenlik çözümleri sunuyor.

GTB Technologies, veri merkezli güvenlik çözümleri oluşturup proaktif olarak verilerin korunmasını ve ihlallerin durdurulmasını sağlar.

NSS Bilgi Teknoloji Hizmetleri A.Ş.

İletişim Formu

Bize Yazın

Bize projeniz hakkında birkaç kelime yazın veya herhangi bir soru sorun, size en geç 1 iş günü içinde cevap vereceğiz.

rounded_1.png
				
					console.log( 'Code is Poetry' );
<script type="text/javascript" src="https://nss.formstack.com/forms/js.php/is_ortakl_talep_formu"></script><noscript><a href="https://nss.formstack.com/forms/is_ortakl_talep_formu" title="Online Form">Online Form - IS Ortaklığı Talep Formu</a></noscript><div style="text-align:right; font-size:x-small;"><a href="http://www.formstack.com?utm_source=jsembed&utm_medium=product&utm_campaign=product+branding&fa=h,3092505" title="Powered by Formstack">Powered by Formstack</a></div>