In-App Security

Buguardian - NSS

In-App Security (IAS) ardındaki fikir, WAF’ın işlevselliğini değiştirmek değil, onu daha uygun bir konuma yükseltmektir. IAS güvenlik duvarı zaten uygulamaya gömülü halde çalıştığından, hem bulut hem de agile geliştirme ayarları için anında hazırlanabilir. Yeni uygulamalara ve yazılımlara uyum sağlamak, ağınızı yavaşlatma ihtimali bulunan geleneksel güvenlik duvarlarına göre çok daha kolay ve hızlı hale gelir.

Ayrıca In-App Security, harici bir WAF’ın yaptığı gibi istek trafiğini uygulamanıza yeniden yönlendirmez veya proxy yapmaz. Bu IAS hizmetinin bir sebepten çökmesi durumunda uygulamanın kullanılamaz hale gelmesini önler.
Çevremizdeki dünya değişiyor. Siber güvenlik yakında belki de öngörülerimizin bile ötesinde bir devrim yaşayacak. Bir zamanlar internette sadece insanlar vardı. Şimdi ise birçok farklı değişken – insanlar, programlar (botlar ve API’ler dahil), cihazlar (IoT cihazlar dahil), medya (internet üzerinden yayıncılık ve çevrimiçi oyunlar dahil) ve daha fazlası… Eskiden gerçek ve kurumsal düzeyde bir veri merkezinin sunucular, routerlar ve switchler gibi fiziksel donanım parçalarıyla kurgulanması gerekiyordu. Şu an ise bir sunucu artık yalnızca üç veya dört tıklamayla birkaç dakika içinde devreye alınabilir. Bunlardan anlaşılabileceği üzere, her şeyden önce kullanıcı deneyimi radikal bir dönüşüm geçirdi denebilir. Gelecekte ise web’e robotlar, IoT cihazları, API’ler ve ara bağlantı hakim olacak. Bu hızlı ve şiddetli dönüşümle birlikte güvenlik önlemleri de teknolojinin hızlı gelişimine ayak uydurmak zorundadır.

Şirketlerin, çalışma ortamları (bulut, on-premise veya hibrit) ne olursa olsun, uygulamalarını güvenli tutma konusundaki başarılarının genel başarıları üzerindeki büyük etkisi kesinlikle yadsınamaz. Verizon tarafından yapılan araştırmaya göre, güvenlik ihlallerinin %43’ü web uygulamaları kaynaklıdır. Ayrıca Positive Technologies tarafından hazırlanan bir rapora göre, web uygulamalarının %44’ü veri sızıntısı ve güvenlik zafiyetlerine karşı savunmasız durumda. Açıkça gördüğümüz gibi, bu uygulamaların işlediği son derece hassas verilere erişim, kötü amaçlı kişiler için neredeyse çocuk oyuncağı. Bahsedilen bu veriler bankacılık, e-ticaret, iletişim vb. birçok sektörde kullanılmaktadır. Eğer bu bilgiler tehlikede ise, organizasyon da tehlikede demektir.

In-App Security, basit bir fikre dayanmaktadır. WAF özellikleri, ağ katmanıyla sınırlandırılmak yerine daha etkin bir şekilde kullanılabilecekleri uygulama katmanına aktarılır. Geliştirme ekibi güvenlik duvarlarıyla geçirdiği mesaiyi performans arttırarak uygulama katmanına aktarılan bu değişime harcar hale gelir.

In-App Security uygulanabilir ve hafif yapıda bir teknolojidir. Uygulamanızı etkileyen dış koşullar geliştikçe, IAS’ı bu gelişme ile paralel olarak geliştirebilirsiniz. Ekibinizdeki geliştiricilerin IAS’ın güvenlik nimetlerinden faydalanmadan önce gereksiz kurulum veya eğitimlerle zaman kaybetmesine gerek kalmaz.

Buguardian IAS, çoklu bulut ve K8S ortamlarında uygulamalar için gerçek zamanlı uygulama korumasını ve güvenlik testlerini otomatize eder. İster eski uygulamalardan bazılarını, ister yeni bulutta yerel uygulamaları koruyun, Buguardian IAS çoklu bulut platformu, işletmenizi ortaya çıkan tehditlere karşı güvence altına almak için temel bileşenleri sizlere sağlar. Herkese açık ve dahili uygulamalarınızı OWASP Top 10’de listelenen güvenlik açıklarına karşı korumanıza olanak tanır. Modern uygulamaları web tabanında koruyabilir ve güvenlik uyumluluklarını sağlayabilirsiniz. Koruma gerektiren uygulamaları belirler ve güvenlik açıklarını keşfedebilirsiniz. Malware botların kötü niyetli eylemler gerçekleştirmesini tanımlayıp durdurabilir ve raporlamasını yapabilirsiniz.

 

Veri Güvenliği

Finans Sektöründe Hassas Veri Güvenliği

Finans sektörünün veri güvenliği ihtiyaçlarının karmaşık ortamında GTB Data Discovery’nin hassas işlemlerin korunmasını güçlendirmede oldukça etkilidir.

Kimlik Doğrulama (AAA)

Regülasyonlara uyumluluk ve dünya standartlarında koruma için Authentication AAA modülünün gelişmiş kimlik doğrulama özelliklerinden faydalanın.

Read More »
S3M Security - EdgeBoX

MSSP NAC | EdgeBoX

S3M Security’nin dünyanın ilk MSSP NAC yaklaşımı EdgeBoX ile ağ güvenliğinizin kontrolünü elinize alın ve kritik verilerinizi koruyun.

Read More »

Hotspot

Wi-Fi ağlarındaki tüm harici kullanıcılar için gelişmiş ortak erişim noktası özellikleri ile misafir erişiminin güvenli ve uyumlu olmasını sağlayın.

Read More »

IAS

Buguardian in App Security ile çoklu bulut ve K8s ortamlarında uygulamalar için gerçek zamanı uygulama korumasını ve güvenlik testlerini otomatikleştirin.

Read More »

DSM – DevSecOps

Senhasegura Secret Management ile kurumların benimsediği DevSecOps süreçlerini yönetin ve bu süreçlerde hassas/gizli verilerin takibini yapın.

Read More »

DCase, müşteri vaka ve talep yönetimi süreçlerinin ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlanmış bir hizmet yönetimi platformudur.

Caspipot, saldırı yüzeyi izleme ve ihlal veri kontrolü ile bilgi toplayabileceğiniz hepsi bir arada bir SaaS güvenlik çözümüdür.

Senhasegura, ayrıcalıklı hesap yönetimi, bilgi teknolojileri alanında yenilikçiliğiyle diğer birçok PAM tedarikçisinden daha yüksek puanlanarak faaliyetlerini sürdürmektedir

Bir PAM çözümü olan Senhasegura, parolalar, SSH anahtarları ve dijital sertifikalar gibi tüm kimlik bilgilerini bir konumda depolamanızı, yönetmenizi ve izlemenizi sağlar.

S3M Security artan siber tehditler ve saldırılar karşısında kuruluşlara güvenli ortamlar sağlamak için her gün yeni yaklaşımlar ve çözümler geliştirmektedir.

GTB Technologies, veri güvenliği alanında lider,  dünyanın en büyük şirket ve kurumları için çeşitli veri güvenlik çözümleri sunuyor.

GTB Technologies, veri merkezli güvenlik çözümleri oluşturup proaktif olarak verilerin korunmasını ve ihlallerin durdurulmasını sağlar.

NSS Bilgi Teknoloji Hizmetleri A.Ş.

İletişim Formu

Bize Yazın

Bize projeniz hakkında birkaç kelime yazın veya herhangi bir soru sorun, size en geç 1 iş günü içinde cevap vereceğiz.

rounded_1.png
				
					console.log( 'Code is Poetry' );
<script type="text/javascript" src="https://nss.formstack.com/forms/js.php/is_ortakl_talep_formu"></script><noscript><a href="https://nss.formstack.com/forms/is_ortakl_talep_formu" title="Online Form">Online Form - IS Ortaklığı Talep Formu</a></noscript><div style="text-align:right; font-size:x-small;"><a href="http://www.formstack.com?utm_source=jsembed&utm_medium=product&utm_campaign=product+branding&fa=h,3092505" title="Powered by Formstack">Powered by Formstack</a></div>