Neden SIEM Ürününe İhtiyacınız Var?

SIEM - NSS Teknoloji

Logsign SIEM, kullandığınız cihazlarla entegre bir dizi güvenlik zekası sunar. Ağınızdaki dağıtılmış cihazlardan ve uygulamalardan toplanan günlük kaynağı olay bilgilerini birleştirir ve ham verilerdeki tehdidin doğruluğunu ayırt etmek için anlık normalleştirme sağlayarak kullanıcıya daha doğru bir sonuç sunar.

Birkaç nedenden dolayı bir SIEM ürününe ihtiyacınız olabilir. Bunlardan en kritiği güvenliktir. Güvenlik risklerini azaltmak ve iş operasyonlarınızı çalışır durumda tutmak ancak güçlü bir güvenlik duruşu ile mümkündür. Herhangi bir sektördeki kuruluşunuz, bir veri havuzu oluşturmayı ve yüksek miktarda veriyi bir kümede, yüksek oranda erişilebilir büyük veri altyapısında depolamayı gerektirir. Gerçek zamanlı izleme, tehdit algılama, soruşturma ve otomatik yanıtlar, ekibinizin iş operasyonlarının devam etmesini ve kuruluşunuzun güvenli ve emniyetli olmasını sağlar.

GDPR, PCI DSS veya diğer herhangi bir düzenleme ile uyumlu olmak, otomatikleştirilmiş ve programlanmış raporlara sahip, sürekli ve kayıpsız olarak günlüğe kaydeden bir SIEM gerektirir. Bunun yanı sıra, kuruluşunuz için tehditleri tespit etmek önemlidir.

Logsign Next-Gen SIEM, herhangi bir zamanda herhangi bir BT kaynağından logları ve olay verilerini toplar. Veri İlkesi Yöneticisi ile veri hacmini yönetmek de mümkündür, bu da depolama hacmini dikkate alma ihtiyacını ortadan kaldırır. Normalleştirme sonrasında tehdit istihbarat beslemeleri, kullanıcı kimliği ve davranış verileri ile verileri zenginleştirir. Ayrıca güvenlik analitiği ve görselleştirme için tüm verileri indeksler. Logsign, yerleşik uyarılar, korelasyon kuralları ve gelişmiş araştırma yetenekleri aracılığıyla güvenlik olaylarını gerçek zamanlı olarak algılar. İç ve dış tehditleri tespit etme, tehdit avlama ve davranış analizi, güvenlik ekiplerinin neyin gizlendiğini görmesine ve anlaşılır, eyleme geçirilebilir sonuçlar sağlamasına olanak tanır.

Toplama
Geniş, önceden tanımlanmış entegrasyon ve ücretsiz eklenti hizmeti, veri alımını başlatır, ardından gelişmiş ayrıştırma ve indeksleme teknikleri gelir. Logsign, SYSLOG, SMB, WMI, FTP, SFTP, LEA, SQL, ORACLE, Flow gibi birçok logtoplama yöntemini destekler. Verileri sınıflandırır ve normalleştirir ve gerçek zamanlı olarak gömülü TI hizmetleriyle zenginleştirir.

Tespit Et
İhtiyacınız olanı milisaniyeler içinde bulun. Logsign, verileri ilişkilendirir, tehditleri gerçek zamanlı olarak tespit eder ve Mitre Att&ck çerçevesine göre yanlış pozitiflerin sayısını azaltır. Karmaşık ve modern tehditleri algılar ve gizli olanları, anormallikleri ve IOC’leri bulur; ve içeriden gelen tehditlere öncelik vermek için gelişmiş davranış teknikleri kullanır.

Karşılık Ver
Tehditleri ortadan kaldırın ve tespit edildiğinde güvenlik duvarları, DLP ve NAC gibi diğer entegre güvenlik araçlarında proaktif olarak önelmlerinizi alın. Logsign ve GTB Technologies veritabanı seviyesinde entegrasyona sahiptir. Böylece, GTB DLP ürünümüzle tam egtegre biçimde tüm anomalilerden haberdar olun ve önlem alın. Otomatik SMS ve e-posta bildirimleri ile zamanında bilgilendirilirsiniz. Logsign, tehditleri ve güvenlik açıklarını azaltır ve AD, EDR ve EPP gibi diğer entegre güvenlik araçlarında iyileştirme eylemlerini otomatik olarak etkinleştirir.

Veri Güvenliği

Finans Sektöründe Hassas Veri Güvenliği

Finans sektörünün veri güvenliği ihtiyaçlarının karmaşık ortamında GTB Data Discovery’nin hassas işlemlerin korunmasını güçlendirmede oldukça etkilidir.

Kimlik Doğrulama (AAA)

Regülasyonlara uyumluluk ve dünya standartlarında koruma için Authentication AAA modülünün gelişmiş kimlik doğrulama özelliklerinden faydalanın.

Read More »
S3M Security - EdgeBoX

MSSP NAC | EdgeBoX

S3M Security’nin dünyanın ilk MSSP NAC yaklaşımı EdgeBoX ile ağ güvenliğinizin kontrolünü elinize alın ve kritik verilerinizi koruyun.

Read More »

Hotspot

Wi-Fi ağlarındaki tüm harici kullanıcılar için gelişmiş ortak erişim noktası özellikleri ile misafir erişiminin güvenli ve uyumlu olmasını sağlayın.

Read More »

IAS

Buguardian in App Security ile çoklu bulut ve K8s ortamlarında uygulamalar için gerçek zamanı uygulama korumasını ve güvenlik testlerini otomatikleştirin.

Read More »

DSM – DevSecOps

Senhasegura Secret Management ile kurumların benimsediği DevSecOps süreçlerini yönetin ve bu süreçlerde hassas/gizli verilerin takibini yapın.

Read More »

DCase, müşteri vaka ve talep yönetimi süreçlerinin ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlanmış bir hizmet yönetimi platformudur.

Caspipot, saldırı yüzeyi izleme ve ihlal veri kontrolü ile bilgi toplayabileceğiniz hepsi bir arada bir SaaS güvenlik çözümüdür.

Senhasegura, ayrıcalıklı hesap yönetimi, bilgi teknolojileri alanında yenilikçiliğiyle diğer birçok PAM tedarikçisinden daha yüksek puanlanarak faaliyetlerini sürdürmektedir

Bir PAM çözümü olan Senhasegura, parolalar, SSH anahtarları ve dijital sertifikalar gibi tüm kimlik bilgilerini bir konumda depolamanızı, yönetmenizi ve izlemenizi sağlar.

S3M Security artan siber tehditler ve saldırılar karşısında kuruluşlara güvenli ortamlar sağlamak için her gün yeni yaklaşımlar ve çözümler geliştirmektedir.

GTB Technologies, veri güvenliği alanında lider,  dünyanın en büyük şirket ve kurumları için çeşitli veri güvenlik çözümleri sunuyor.

GTB Technologies, veri merkezli güvenlik çözümleri oluşturup proaktif olarak verilerin korunmasını ve ihlallerin durdurulmasını sağlar.

NSS Bilgi Teknoloji Hizmetleri A.Ş.

İletişim Formu

Bize Yazın

Bize projeniz hakkında birkaç kelime yazın veya herhangi bir soru sorun, size en geç 1 iş günü içinde cevap vereceğiz.

rounded_1.png
				
					console.log( 'Code is Poetry' );
<script type="text/javascript" src="https://nss.formstack.com/forms/js.php/is_ortakl_talep_formu"></script><noscript><a href="https://nss.formstack.com/forms/is_ortakl_talep_formu" title="Online Form">Online Form - IS Ortaklığı Talep Formu</a></noscript><div style="text-align:right; font-size:x-small;"><a href="http://www.formstack.com?utm_source=jsembed&utm_medium=product&utm_campaign=product+branding&fa=h,3092505" title="Powered by Formstack">Powered by Formstack</a></div>