Nedir Bu NAC Çözümleri?

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on tumblr
Share on digg
NAC - Network Access Control Nedir?

Ağ Tabanlı Erişim Kontrolü (Network Access Control-NAC) çözümleri şirket ağına erişimin onaylanması ve yetkilendirilmesi amacıyla 2000’lerin başından beri kullanılıyor. Geçmiş yöntemlere baktığımızda bu çözümler cihaz kimlik bilgilerine dayalı erişim doğrulama ve yetkilendirme konusunda güvenilir bir çözüm olmasına rağmen BYOD, IoT ve gün geçtikçe büyüyen mobil iş gücü gibi dijital dönüşümün güncel teknolojilerine adapte edilmesi ve modern işletme ortamına uyum sağlaması gerekiyor.

Gartner karşılaştırmalarında ön plana çıkarak en iyi yorumları alan, kazandığı ödüllerle dikkat çeken çözüm ortaklarımızdan PORTNOX tarafından yayınlanan yeni e-Kitap; kimlik doğrulama, yetkilendirme ve uç nokta güvenlik değerlendirmeleri dâhil olmak üzere geleneksel NAC çözümlerini bulut tabanlı sunmaya dayalı bilgileri sizler için derledi.

“En güncel güvenlik ihtiyaçlarına yönelik yeni nesil NAC çözümleri hakkında daha fazla bilgi almak için Portnox tarafından yayınlanan NAC e-Kitap’a mutlaka göz atın.

 

NAC Çözümleri ile İlgili Yenilikler

Fiyatlandırma: Geleneksel NAC çözümleri bağlantı noktası tabanlı ve tek seferlik fiyatlandırma ile çalışır. Yeni nesil NAC çözümleri ise abonelik tabanlı fiyatlandırılan modelleriyle karşımıza çıkıyor.

Konum: NAC çözümleri genellikle sadece şirket içinde konumlandırılmış cihazları kontrol eder, yeni nesil ağ çözümleri ise bir ağ üzerinde bulunan tüm cihazları konumundan bağımsız olarak izler ve denetler.

Easy 802.1x: Kimlik doğrulamasının basit bir şekilde dağıtılmasını sağlayan Easy 802.1x standardı hizmet olarak sunulan bir NAC çözümüdür. Güvenlikten ödün vermeden yöneticilerin şirket ağındaki kimlik doğrulama cihazlarının güvenilir yöntemini benimsemesini kolaylaştırır.

Otomatik Kontrol: Yeni nesil NAC çözümleri, yönetilen uç noktaları manuel olarak izlemek yerine cihazların risk düzeylerine göre kontrolleri otomatik olarak yapar.

Özelleştirilme: Sistem yöneticileri erişim politikalarını ayarlayabilir, cihazları yeterliliklere göre kısıtlayabilir. Örneğin, şirket ağının belirli bir işletim sisteminden erişilebildiği ya da erişimini kısıtlayabileceği bir coğrafi kontrol oluşturabilir.

İhtiyacınızı karşılayacak en güvenilir ve güçlü NAC çözümü Portnox Clear için demo isteyin.

 

Şirketinizin Yeni Nesil NAC Çözümlerine Neden İhtiyacı Var?

BT uzmanları genellikle şirket çalışanlarını teknolojiyi kullanmaları yönünde cesaretlendirir ve sonrasında sağlanan finansal faydaları toparlarlar, bunun sonucunda şirket sistemlerinde oluşabilecek tehlikelerden de endişe duyarlar. BYOD, IoT, mobil işgücü gibi dijital dönüşüm süreçleriyle ilgili çalışmalarını gerçekleştirirken görünürlük ve erişim kontrollerini her zamankinden daha fazla önemserler. Yeni nesil NAC çözümleri herhangi bir aracı kullanmaksızın tüm uç noktalarda ağ yönetiminin görünürlüğünü sağlar ve ağı riske sokabilecek bir sıkıntı görürse erişimi otomatik olarak sınırlandırır ya da kısıtlar. Bir bulut servisi aracılığıyla ise ağ erişim kontrolü daima daha kolay olur.

Saydığımız tüm bu ihtiyaçları karşılayabilmek için Portnox’ın CLEAR çözümünden yararlanarak firmanızdaki siber risklerin yönetimini basitleştirebilir, güçlü bir erişim kontrolü ve ağ görünürlüğü özelliklerinin yanında bir SaaS çözümünün tüm avantajlarını da sunan bulut tabanlı bir hizmete sahip olabilirsiniz.

“Dijital dönüşüm sürecinizde ağ güvenliğinizi sağlamak için en doğru seçenek yeni nesil NAC çözümü Portnox CLEAR olacaktır.

PORTNOX Ağ Erişim Kontrolü (NAC) Çözümleri
Ağ Güvenliği

PORTNOX Ağ Erişim Kontrolü (NAC) Çözümleri

Banka, merkezi olarak konumlandırılmış bir yerden ağın herhangi bir bölümüne aktif olarak bağlı olan tüm cihazların sürekli ve gerçek zamanlı kontrolünü sağlama yeteneği sebebiyle Portnox’ı tercih etti.

Çözümlerimiz

SSL VPN

SSL VPN bağlantısı uçtan uca şifrelenerek, uç nokta cihazları (bilgisayar, telefon, tablet vb.) ve kurumun veri kaynakları arasında taşınan verinin internet üzerinden taşınmasını sağlar.

Read More »

Sıfır Güven Erişim

Sıfır Güven Ağ Erişimi, kullanıcıların hiçbir zaman ağ erişimi sağlamadan veya uygulamaları internete maruz bırakmadan kurum içinde kullanılan uygulamalara kesintisiz ve güvenli şekilde bağlanmasını sağlar.

Read More »
Ağ Erişim Kontrolü - NSS Teknoloji - Ağ Güvenliği Çözümleri

Ağ Erişim Kontrolü

Ağdaki bilgisayarların ve her cihazın kontrolünü sağlayın, cihazın durumuna ve kullanıcının kimliğine bağlı olarak erişimi etkinleştirin ya da devre dışı bırakın.

Read More »
- - Çözüm Ortaklarımız
Logsign - SIEM, SOAR ve Log YönetimiÇözümleri

Logsign, otomasyon odaklı siber güvenlik çözümleri ile verilerinizin kapsamlı görünürlüğünü ve veri kontrolünü ele almanızı sağlar.

Portnox NAC (Network Access Control)

Portnox NAC (Network Access Control) ağa bağlı tüm cihazları denetlemeye, yönlendirmeye ve güvenlik duvarları oluşturmaya olanak sağlar.

Veri Güvenliği

SASE on the Edge

SASE on the Edge Yeni global iş gerçeklikleri, veri koruma alanında bir dizi yeni zorlukla birlikte baş gösterdi. Şirket sistem erişimindeki ağ konfigürasyonu ve normlardaki

Detaylı Bilgi »
Hesap ve Şifre Güvenliği

Gartner’a göre PAM Market Trendleri

Gartner’a göre PAM Market Trendleri Büyüklüğü fark etmeksizin neredeyse her şirketin siber güvenlik stratejilerinde ayrıcalıklı kimlik bilgilerinin korunması esastır. Verizon’un 2021 Veri İhlali Araştırmaları Raporu’na

Detaylı Bilgi »
Hesap ve Şifre Güvenliği

Senhasegura DOMUM

Senhasegura Domum VPN’e ihtiyaç duyulmadan, uzaktan çalışanlar ve üçüncü taraflar için sıfır-güven erişimi (zero trust access). Nedir?Domum sayesinde kaynak kodlarına, komut dosyalarına, konfigürasyon dosyalarına gömülü

Detaylı Bilgi »

NSS Bilgi Teknoloji Hizmetleri A.Ş.

Şirket

Altayçeşme Mah. Çamlı Sok. Dap Royal Center D Blok D:86 Maltepe / Istanbul / Türkiye

E-Posta

sales@nss.com.tr

İletişim Formu

Bize Yazın

Bize projeniz hakkında birkaç kelime yazın veya herhangi bir soru sorun, size en geç 1 iş günü içinde cevap vereceğiz.

rounded_1.png
				
					console.log( 'Code is Poetry' );
<script type="text/javascript" src="https://nss.formstack.com/forms/js.php/is_ortakl_talep_formu"></script><noscript><a href="https://nss.formstack.com/forms/is_ortakl_talep_formu" title="Online Form">Online Form - IS Ortaklığı Talep Formu</a></noscript><div style="text-align:right; font-size:x-small;"><a href="http://www.formstack.com?utm_source=jsembed&utm_medium=product&utm_campaign=product+branding&fa=h,3092505" title="Powered by Formstack">Powered by Formstack</a></div>