SOAR Nedir, Nasıl Çalışır?

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on tumblr
Share on digg
SOAR - NSS Teknoloji

SOAR

Güvenlik otomasyonu, verimli bir güvenlik ortamı oluşturmak için hayati önem taşır. Tekrarlayan ve zaman alan görevler otomatikleştirildiğinde, analistler yorulmayacak ve kritik olaylara odaklanmak için zamanları olacak. Bu şekilde, otomasyon ve kritik görevlere analistlerin artan ilgisi ve katkısı, bir organizasyonun olay müdahale kapasitesini önemli ölçüde iyileştirecektir. İyi tasarlanmış, geniş tabanlı bir SOAR ile daha iyi ve daha hızlı araştırmalar ve azaltılmış algılama ve yanıt sürelerine sahip olursunuz.

SOAR - NSS Teknoloji

Otomasyon
Güvenlik otomasyonu, herhangi bir insan müdahalesi olmaksızın otomatikleştirilmiş önleme, tespit, araştırma, önceliklendirme ve müdahale süreçlerini ifade eder. Botlar ve playbook’ların yardımıyla ve ağdaki güvenlik ve güvenlik dışı cihazların kullanıma hazır entegrasyonları sayesinde iş akışlarını kolayca otomatikleştirebilirsiniz. Bu otomasyonlar, algılama ve yanıt verme ortalama süresini kısaltarak kuruluşun IR kapasitesini artırır.

Orkestrasyon
Güvenlik Orkestrasyonu, etkin ve güçlü siber güvenlik operasyonları ve siber olaylara hatasız müdahale için güvenlik odaklı olsun ya da olmasın tüm araç, ekip ve süreçlerin birbirine bağlanması yöntemidir. Güvenlik düzenlemesi, insanların, süreçlerin ve teknolojinin uyumlu çalışmasıdır.

Olay Müdahalesi
Güvenlik ekipleri günlerinin çoğunu olayları araştırmak ve bunlara yanıt vermekle geçirir. Bu, olay müdahale süreçlerinin standartlaştırılmasına veya olay müdahale kalitesinin artmasına izin vermez. Logsign SOAR, SANS olay işleme metodolojilerini temel alan tam yaşam döngüsü olay yanıt çalışma playbooklarıyla birlikte gelir. Olay Müdahalesi, güvenlik olaylarınızın yaşam döngüsünü analizden sınırlamaya, ortadan kaldırmaya ve kurtarmaya kadar yönetmenize olanak tanır.

Nasıl Çalışır?
Logsign SOAR %100 satıcı ücretsizdir ve tüm güvenlik teknolojilerinizi sorunsuz bir şekilde entegre eder ve yükselmeye başlar. Yüzlerce yerleşik entegrasyona ek olarak, API öncelikli yaklaşım, Logsign SOAR’ın herhangi bir satıcı endişesi olmadan hızlı bir şekilde devreye alınmasını sağlar. Önceden tanımlanmış botların ve çalışma playbooklarının yürütülmesiyle iş akışlarınızı kolayca otomatikleştirebilirsiniz. SOAR, olayları otomatik olarak araştırır, tespit eder ve önceliklendirir, güvenlik analistlerinin atanmış görevler, hedefler üzerinde çalışmaya başlamasına veya teknik bilgilerinin gerekli olduğu herhangi bir duruma katkıda bulunmasına izin verir. Güvenlik Vaka yönetimi yanıt süreçlerini iyileştirir, çalışma masası analistleri doğru zamanda doğru göreve odaklar ve bilgi birikimi belgelenir ve yeni gelenlere aktarılır.

SOAR - NSS Teknoloji

SIEM-SOAR ve Log Yönetimi

Yeni Nesil SIEM ile 5651 Yasasına Uyumluluk

Yani Nesil SIEM ile 5651 Yasasına Uyumluluk 5651 Uyumluluğu İçin Gerçek Zamanlı Bütünleşik Çözüm5651 yasası internet ortamında işlenen suçlarla mücadele edilmesi hakkında; 5651 kanun numarasıyla,

SIEM-SOAR ve Log Yönetimi

Veri Sızıntısını Tespit Etme ve Önleme

Veri Sızıntısını Tespit Etme ve Önleme Veri sızıntısı; flash bellek, kullanıcı bilgisayarları, IT sunucuları ve mobil cihazlar aracılığıyla kurumsal sistemden yetkisiz bir şekilde veri aktarmaya

Çözümlerimiz

5651 Uyumluluk

5651 Sayılı Kanun internet ortamında yapılan yayınların sistematik bir düzen ve kontrol altına alınması ve aynı zamanda yapılan bu yayınlar yoluyla işlenen suçlar ile mücadele edilmesi hakkındaki kanundur.

Read More »

Log Yönetimi

Merkezi Log Yönetimi, günlük olarak verilerinizi bir araya toplayan ve bunları merkezi, erişilebilir ve kullanımı kolay bir arayüze aktaran bir sistemdir.

Read More »

Tehdit İstihbaratı

Tehdit İstihbarat Servisi, yerel tehdit istihbaratlarını, açık kaynak istihbaratlarını ve ticari olan tehdit istihbaratlarını bir arada sunar.

Read More »

SOAR

Farklı kaynaklardan gönderilen güvenlik verilerinin düzenlenmesini, standardizasyonunu ve otomasyonunu sağlayan sistemler bütünüdür.

Read More »

SIEM

SIEM ve Log Yönetimi uzmanları her sayıda ve her kaynaktan, istenen miktarda veriyi toplayarak saklayabildiği, yedekli veri gölü oluşturma imkanı sağlar.

Read More »
- - Çözüm Ortaklarımız
Veri Güvenliği

SASE on the Edge

SASE on the Edge Yeni global iş gerçeklikleri, veri koruma alanında bir dizi yeni zorlukla birlikte baş gösterdi. Şirket sistem erişimindeki ağ konfigürasyonu ve normlardaki

Detaylı Bilgi »
Hesap ve Şifre Güvenliği

Gartner’a göre PAM Market Trendleri

Gartner’a göre PAM Market Trendleri Büyüklüğü fark etmeksizin neredeyse her şirketin siber güvenlik stratejilerinde ayrıcalıklı kimlik bilgilerinin korunması esastır. Verizon’un 2021 Veri İhlali Araştırmaları Raporu’na

Detaylı Bilgi »
Hesap ve Şifre Güvenliği

Senhasegura DOMUM

Senhasegura Domum VPN’e ihtiyaç duyulmadan, uzaktan çalışanlar ve üçüncü taraflar için sıfır-güven erişimi (zero trust access). Nedir?Domum sayesinde kaynak kodlarına, komut dosyalarına, konfigürasyon dosyalarına gömülü

Detaylı Bilgi »

NSS Bilgi Teknoloji Hizmetleri A.Ş.

Şirket

Altayçeşme Mah. Çamlı Sok. Dap Royal Center D Blok D:86 Maltepe / Istanbul / Türkiye

E-Posta

sales@nss.com.tr

İletişim Formu

Bize Yazın

Bize projeniz hakkında birkaç kelime yazın veya herhangi bir soru sorun, size en geç 1 iş günü içinde cevap vereceğiz.

rounded_1.png
				
					console.log( 'Code is Poetry' );
<script type="text/javascript" src="https://nss.formstack.com/forms/js.php/is_ortakl_talep_formu"></script><noscript><a href="https://nss.formstack.com/forms/is_ortakl_talep_formu" title="Online Form">Online Form - IS Ortaklığı Talep Formu</a></noscript><div style="text-align:right; font-size:x-small;"><a href="http://www.formstack.com?utm_source=jsembed&utm_medium=product&utm_campaign=product+branding&fa=h,3092505" title="Powered by Formstack">Powered by Formstack</a></div>