SOAR Nedir, Nasıl Çalışır?

SOAR - NSS Teknoloji

SOAR

Güvenlik otomasyonu, verimli bir güvenlik ortamı oluşturmak için hayati önem taşır. Tekrarlayan ve zaman alan görevler otomatikleştirildiğinde, analistler yorulmayacak ve kritik olaylara odaklanmak için zamanları olacak. Bu şekilde, otomasyon ve kritik görevlere analistlerin artan ilgisi ve katkısı, bir organizasyonun olay müdahale kapasitesini önemli ölçüde iyileştirecektir. İyi tasarlanmış, geniş tabanlı bir SOAR ile daha iyi ve daha hızlı araştırmalar ve azaltılmış algılama ve yanıt sürelerine sahip olursunuz.

SOAR - NSS Teknoloji

Otomasyon
Güvenlik otomasyonu, herhangi bir insan müdahalesi olmaksızın otomatikleştirilmiş önleme, tespit, araştırma, önceliklendirme ve müdahale süreçlerini ifade eder. Botlar ve playbook’ların yardımıyla ve ağdaki güvenlik ve güvenlik dışı cihazların kullanıma hazır entegrasyonları sayesinde iş akışlarını kolayca otomatikleştirebilirsiniz. Bu otomasyonlar, algılama ve yanıt verme ortalama süresini kısaltarak kuruluşun IR kapasitesini artırır.

Orkestrasyon
Güvenlik Orkestrasyonu, etkin ve güçlü siber güvenlik operasyonları ve siber olaylara hatasız müdahale için güvenlik odaklı olsun ya da olmasın tüm araç, ekip ve süreçlerin birbirine bağlanması yöntemidir. Güvenlik düzenlemesi, insanların, süreçlerin ve teknolojinin uyumlu çalışmasıdır.

Olay Müdahalesi
Güvenlik ekipleri günlerinin çoğunu olayları araştırmak ve bunlara yanıt vermekle geçirir. Bu, olay müdahale süreçlerinin standartlaştırılmasına veya olay müdahale kalitesinin artmasına izin vermez. Logsign SOAR, SANS olay işleme metodolojilerini temel alan tam yaşam döngüsü olay yanıt çalışma playbooklarıyla birlikte gelir. Olay Müdahalesi, güvenlik olaylarınızın yaşam döngüsünü analizden sınırlamaya, ortadan kaldırmaya ve kurtarmaya kadar yönetmenize olanak tanır.

Nasıl Çalışır?
Logsign SOAR %100 satıcı ücretsizdir ve tüm güvenlik teknolojilerinizi sorunsuz bir şekilde entegre eder ve yükselmeye başlar. Yüzlerce yerleşik entegrasyona ek olarak, API öncelikli yaklaşım, Logsign SOAR’ın herhangi bir satıcı endişesi olmadan hızlı bir şekilde devreye alınmasını sağlar. Önceden tanımlanmış botların ve çalışma playbooklarının yürütülmesiyle iş akışlarınızı kolayca otomatikleştirebilirsiniz. SOAR, olayları otomatik olarak araştırır, tespit eder ve önceliklendirir, güvenlik analistlerinin atanmış görevler, hedefler üzerinde çalışmaya başlamasına veya teknik bilgilerinin gerekli olduğu herhangi bir duruma katkıda bulunmasına izin verir. Güvenlik Vaka yönetimi yanıt süreçlerini iyileştirir, çalışma masası analistleri doğru zamanda doğru göreve odaklar ve bilgi birikimi belgelenir ve yeni gelenlere aktarılır.

SOAR - NSS Teknoloji

Veri Güvenliği

Finans Sektöründe Hassas Veri Güvenliği

Finans sektörünün veri güvenliği ihtiyaçlarının karmaşık ortamında GTB Data Discovery’nin hassas işlemlerin korunmasını güçlendirmede oldukça etkilidir.

Kimlik Doğrulama (AAA)

Regülasyonlara uyumluluk ve dünya standartlarında koruma için Authentication AAA modülünün gelişmiş kimlik doğrulama özelliklerinden faydalanın.

Read More »
S3M Security - EdgeBoX

MSSP NAC | EdgeBoX

S3M Security’nin dünyanın ilk MSSP NAC yaklaşımı EdgeBoX ile ağ güvenliğinizin kontrolünü elinize alın ve kritik verilerinizi koruyun.

Read More »

Hotspot

Wi-Fi ağlarındaki tüm harici kullanıcılar için gelişmiş ortak erişim noktası özellikleri ile misafir erişiminin güvenli ve uyumlu olmasını sağlayın.

Read More »

IAS

Buguardian in App Security ile çoklu bulut ve K8s ortamlarında uygulamalar için gerçek zamanı uygulama korumasını ve güvenlik testlerini otomatikleştirin.

Read More »

DSM – DevSecOps

Senhasegura Secret Management ile kurumların benimsediği DevSecOps süreçlerini yönetin ve bu süreçlerde hassas/gizli verilerin takibini yapın.

Read More »

DCase, müşteri vaka ve talep yönetimi süreçlerinin ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlanmış bir hizmet yönetimi platformudur.

Caspipot, saldırı yüzeyi izleme ve ihlal veri kontrolü ile bilgi toplayabileceğiniz hepsi bir arada bir SaaS güvenlik çözümüdür.

Senhasegura, ayrıcalıklı hesap yönetimi, bilgi teknolojileri alanında yenilikçiliğiyle diğer birçok PAM tedarikçisinden daha yüksek puanlanarak faaliyetlerini sürdürmektedir

Bir PAM çözümü olan Senhasegura, parolalar, SSH anahtarları ve dijital sertifikalar gibi tüm kimlik bilgilerini bir konumda depolamanızı, yönetmenizi ve izlemenizi sağlar.

S3M Security artan siber tehditler ve saldırılar karşısında kuruluşlara güvenli ortamlar sağlamak için her gün yeni yaklaşımlar ve çözümler geliştirmektedir.

GTB Technologies, veri güvenliği alanında lider,  dünyanın en büyük şirket ve kurumları için çeşitli veri güvenlik çözümleri sunuyor.

GTB Technologies, veri merkezli güvenlik çözümleri oluşturup proaktif olarak verilerin korunmasını ve ihlallerin durdurulmasını sağlar.

NSS Bilgi Teknoloji Hizmetleri A.Ş.

İletişim Formu

Bize Yazın

Bize projeniz hakkında birkaç kelime yazın veya herhangi bir soru sorun, size en geç 1 iş günü içinde cevap vereceğiz.

rounded_1.png
				
					console.log( 'Code is Poetry' );
<script type="text/javascript" src="https://nss.formstack.com/forms/js.php/is_ortakl_talep_formu"></script><noscript><a href="https://nss.formstack.com/forms/is_ortakl_talep_formu" title="Online Form">Online Form - IS Ortaklığı Talep Formu</a></noscript><div style="text-align:right; font-size:x-small;"><a href="http://www.formstack.com?utm_source=jsembed&utm_medium=product&utm_campaign=product+branding&fa=h,3092505" title="Powered by Formstack">Powered by Formstack</a></div>