Yeni Nesil SIEM ile 5651 Yasasına Uyumluluk

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on tumblr
Share on digg

Yani Nesil SIEM ile 5651 Yasasına Uyumluluk

5651 Uyumluluğu İçin Gerçek Zamanlı Bütünleşik Çözüm
5651 yasası internet ortamında işlenen suçlarla mücadele edilmesi hakkında; 5651 kanun numarasıyla, 4 Mayıs 2007 tarihinde kabul edilmiş ve 26530 sayılı resmi gazetede, 23 Mayıs 2007 tarihinde yayımlanmıştır. Bu kanunun amaç ve kapsamı; içerik sağlayıcı, yer sağlayıcı, erişim sağlayıcı ve toplu kullanım sağlayıcıların yükümlülük ve sorumlulukları ile internet ortamında işlenen belirli suçlarla içerik, yer ve erişim sağlayıcıları üzerinden mücadeleye ilişkin esas ve usûlleri düzenlemektir. Logsign yeni nesil SIEM 5651 kriterlerini sağlamak için mevcut ağınızda değişikliğe gitmeden ve çok büyük yatırımlar yapmadan bu yasal zorunluluğu sağlamanıza yardımcı olur.5651 nolu yasa çerçevesinde kullanıcı erişimleri ve iç ip dağıtım loglarının toplanması, bu bilgilerin imzalanarak saklanması gibi ülkemize özel teknik detaylar için size yardımcı olacak ek özellikler içerir.

Logsign yeni nesil SIEM Tehdit Kontrol Servisi dinamik analizler ile zenginleştirilmiş içerik sunar.

Satır Bazlı İmzalama
Logsign yeni nesil SIEM toplanan her ham verinin değişikliğe uğramadığını ispatlamak amacıyla satır bazlı imzalama yapar. Satır bazlı imzalama için SHA1, SHA256, MD5, CRC32 methodları kullanılabilir. Logsign yeni nesil SIEM toplanan her ham verinin değişikliğe uğramadığını ispatlamak amacıyla satır bazlı imzalama yapar. Satır bazlı imzalama için SHA1, SHA256, MD5, CRC32 metodları kullanılabilir.


Kaynak Bazlı İmzalama ve Özet Dosyası Oluşturma
Ekli kaynakların ayrı ayrı imzalı dosyaları tutulur. Her bir kaynak için gün sonunda imzalama özet dosyası oluşturulur. Özet dosyasının kontrolü için de imzalama yapılır ve saklanır.


Gün Sonu İmzalama
İmzalanan her dosya için Logsign yeni nesil SIEM doğruluk kontrolü yapmanıza izin verir. Böylece verilerin üzerinde değişiklik yapılıp yapılmadığı hakkında bilgi sahibi olunur.


Entegre İmzalama
Logsign yeni nesil SIEM log imzalama mekanizması dışında Tübitak, Digi Stamp, E-Tugra, Türktrust gibi güvenilir dış otoriteler ile kolayca entegre edilir ve zaman damgası istemci yazılımları ile doğrulama sağlanır.


İç İmzalama Mekanizması
Herhangi bir dış otorite imzalama mekanizması kullanmak istemeyen kullanıcılar iç imzalama mekanizması ile kolayca loğlarını imzalayabilir ve saklayabilirler.


Önceden Hazırlanmış Raporlar
İmzalanan her dosya için Logsign yeni nesil SIEM doğruluk kontrolü yapmanıza izin verir. Böylece verilerin üzerinde değişiklik yapılıp yapılmadığı hakkında bilgi sahibi olunur.

SIEM-SOAR ve Log Yönetimi

Veri Sızıntısını Tespit Etme ve Önleme

Veri Sızıntısını Tespit Etme ve Önleme Veri sızıntısı; flash bellek, kullanıcı bilgisayarları, IT sunucuları ve mobil cihazlar aracılığıyla kurumsal sistemden yetkisiz bir şekilde veri aktarmaya

SOAR - NSS Teknoloji
SIEM-SOAR ve Log Yönetimi

SOAR Nedir, Nasıl Çalışır?

Güvenlik otomasyonu, verimli bir güvenlik ortamı oluşturmak için hayati önem taşır. İyi tasarlanmış, geniş tabanlı bir SOAR ile daha iyi ve daha hızlı araştırmalar ve azaltılmış algılama ve yanıt sürelerine sahip olursunuz.

Çözümlerimiz

5651 Uyumluluk

5651 Sayılı Kanun internet ortamında yapılan yayınların sistematik bir düzen ve kontrol altına alınması ve aynı zamanda yapılan bu yayınlar yoluyla işlenen suçlar ile mücadele edilmesi hakkındaki kanundur.

Read More »

Log Yönetimi

Merkezi Log Yönetimi, günlük olarak verilerinizi bir araya toplayan ve bunları merkezi, erişilebilir ve kullanımı kolay bir arayüze aktaran bir sistemdir.

Read More »

Tehdit İstihbaratı

Tehdit İstihbarat Servisi, yerel tehdit istihbaratlarını, açık kaynak istihbaratlarını ve ticari olan tehdit istihbaratlarını bir arada sunar.

Read More »

SOAR

Farklı kaynaklardan gönderilen güvenlik verilerinin düzenlenmesini, standardizasyonunu ve otomasyonunu sağlayan sistemler bütünüdür.

Read More »

SIEM

SIEM ve Log Yönetimi uzmanları her sayıda ve her kaynaktan, istenen miktarda veriyi toplayarak saklayabildiği, yedekli veri gölü oluşturma imkanı sağlar.

Read More »
- - Çözüm Ortaklarımız
Veri Güvenliği

SASE on the Edge

SASE on the Edge Yeni global iş gerçeklikleri, veri koruma alanında bir dizi yeni zorlukla birlikte baş gösterdi. Şirket sistem erişimindeki ağ konfigürasyonu ve normlardaki

Detaylı Bilgi »
Hesap ve Şifre Güvenliği

Gartner’a göre PAM Market Trendleri

Gartner’a göre PAM Market Trendleri Büyüklüğü fark etmeksizin neredeyse her şirketin siber güvenlik stratejilerinde ayrıcalıklı kimlik bilgilerinin korunması esastır. Verizon’un 2021 Veri İhlali Araştırmaları Raporu’na

Detaylı Bilgi »
Hesap ve Şifre Güvenliği

Senhasegura DOMUM

Senhasegura Domum VPN’e ihtiyaç duyulmadan, uzaktan çalışanlar ve üçüncü taraflar için sıfır-güven erişimi (zero trust access). Nedir?Domum sayesinde kaynak kodlarına, komut dosyalarına, konfigürasyon dosyalarına gömülü

Detaylı Bilgi »

NSS Bilgi Teknoloji Hizmetleri A.Ş.

Şirket

Altayçeşme Mah. Çamlı Sok. Dap Royal Center D Blok D:86 Maltepe / Istanbul / Türkiye

E-Posta

sales@nss.com.tr

İletişim Formu

Bize Yazın

Bize projeniz hakkında birkaç kelime yazın veya herhangi bir soru sorun, size en geç 1 iş günü içinde cevap vereceğiz.

rounded_1.png
				
					console.log( 'Code is Poetry' );
<script type="text/javascript" src="https://nss.formstack.com/forms/js.php/is_ortakl_talep_formu"></script><noscript><a href="https://nss.formstack.com/forms/is_ortakl_talep_formu" title="Online Form">Online Form - IS Ortaklığı Talep Formu</a></noscript><div style="text-align:right; font-size:x-small;"><a href="http://www.formstack.com?utm_source=jsembed&utm_medium=product&utm_campaign=product+branding&fa=h,3092505" title="Powered by Formstack">Powered by Formstack</a></div>