Yeni Nesil SIEM ile 5651 Yasasına Uyumluluk

Yani Nesil SIEM ile 5651 Yasasına Uyumluluk

5651 Uyumluluğu İçin Gerçek Zamanlı Bütünleşik Çözüm
5651 yasası internet ortamında işlenen suçlarla mücadele edilmesi hakkında; 5651 kanun numarasıyla, 4 Mayıs 2007 tarihinde kabul edilmiş ve 26530 sayılı resmi gazetede, 23 Mayıs 2007 tarihinde yayımlanmıştır. Bu kanunun amaç ve kapsamı; içerik sağlayıcı, yer sağlayıcı, erişim sağlayıcı ve toplu kullanım sağlayıcıların yükümlülük ve sorumlulukları ile internet ortamında işlenen belirli suçlarla içerik, yer ve erişim sağlayıcıları üzerinden mücadeleye ilişkin esas ve usûlleri düzenlemektir. Logsign yeni nesil SIEM 5651 kriterlerini sağlamak için mevcut ağınızda değişikliğe gitmeden ve çok büyük yatırımlar yapmadan bu yasal zorunluluğu sağlamanıza yardımcı olur.5651 nolu yasa çerçevesinde kullanıcı erişimleri ve iç ip dağıtım loglarının toplanması, bu bilgilerin imzalanarak saklanması gibi ülkemize özel teknik detaylar için size yardımcı olacak ek özellikler içerir.

Logsign yeni nesil SIEM Tehdit Kontrol Servisi dinamik analizler ile zenginleştirilmiş içerik sunar.

Satır Bazlı İmzalama
Logsign yeni nesil SIEM toplanan her ham verinin değişikliğe uğramadığını ispatlamak amacıyla satır bazlı imzalama yapar. Satır bazlı imzalama için SHA1, SHA256, MD5, CRC32 methodları kullanılabilir. Logsign yeni nesil SIEM toplanan her ham verinin değişikliğe uğramadığını ispatlamak amacıyla satır bazlı imzalama yapar. Satır bazlı imzalama için SHA1, SHA256, MD5, CRC32 metodları kullanılabilir.

Kaynak Bazlı İmzalama ve Özet Dosyası Oluşturma
Ekli kaynakların ayrı ayrı imzalı dosyaları tutulur. Her bir kaynak için gün sonunda imzalama özet dosyası oluşturulur. Özet dosyasının kontrolü için de imzalama yapılır ve saklanır.

Gün Sonu İmzalama
İmzalanan her dosya için Logsign yeni nesil SIEM doğruluk kontrolü yapmanıza izin verir. Böylece verilerin üzerinde değişiklik yapılıp yapılmadığı hakkında bilgi sahibi olunur.

Entegre İmzalama
Logsign yeni nesil SIEM log imzalama mekanizması dışında Tübitak, Digi Stamp, E-Tugra, Türktrust gibi güvenilir dış otoriteler ile kolayca entegre edilir ve zaman damgası istemci yazılımları ile doğrulama sağlanır.

İç İmzalama Mekanizması
Herhangi bir dış otorite imzalama mekanizması kullanmak istemeyen kullanıcılar iç imzalama mekanizması ile kolayca loğlarını imzalayabilir ve saklayabilirler.

Önceden Hazırlanmış Raporlar
İmzalanan her dosya için Logsign yeni nesil SIEM doğruluk kontrolü yapmanıza izin verir. Böylece verilerin üzerinde değişiklik yapılıp yapılmadığı hakkında bilgi sahibi olunur.

Veri Güvenliği

Finans Sektöründe Hassas Veri Güvenliği

Finans sektörünün veri güvenliği ihtiyaçlarının karmaşık ortamında GTB Data Discovery’nin hassas işlemlerin korunmasını güçlendirmede oldukça etkilidir.

Kimlik Doğrulama (AAA)

Regülasyonlara uyumluluk ve dünya standartlarında koruma için Authentication AAA modülünün gelişmiş kimlik doğrulama özelliklerinden faydalanın.

Read More »
S3M Security - EdgeBoX

MSSP NAC | EdgeBoX

S3M Security’nin dünyanın ilk MSSP NAC yaklaşımı EdgeBoX ile ağ güvenliğinizin kontrolünü elinize alın ve kritik verilerinizi koruyun.

Read More »

Hotspot

Wi-Fi ağlarındaki tüm harici kullanıcılar için gelişmiş ortak erişim noktası özellikleri ile misafir erişiminin güvenli ve uyumlu olmasını sağlayın.

Read More »

IAS

Buguardian in App Security ile çoklu bulut ve K8s ortamlarında uygulamalar için gerçek zamanı uygulama korumasını ve güvenlik testlerini otomatikleştirin.

Read More »

DSM – DevSecOps

Senhasegura Secret Management ile kurumların benimsediği DevSecOps süreçlerini yönetin ve bu süreçlerde hassas/gizli verilerin takibini yapın.

Read More »

DCase, müşteri vaka ve talep yönetimi süreçlerinin ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlanmış bir hizmet yönetimi platformudur.

Caspipot, saldırı yüzeyi izleme ve ihlal veri kontrolü ile bilgi toplayabileceğiniz hepsi bir arada bir SaaS güvenlik çözümüdür.

Senhasegura, ayrıcalıklı hesap yönetimi, bilgi teknolojileri alanında yenilikçiliğiyle diğer birçok PAM tedarikçisinden daha yüksek puanlanarak faaliyetlerini sürdürmektedir

Bir PAM çözümü olan Senhasegura, parolalar, SSH anahtarları ve dijital sertifikalar gibi tüm kimlik bilgilerini bir konumda depolamanızı, yönetmenizi ve izlemenizi sağlar.

S3M Security artan siber tehditler ve saldırılar karşısında kuruluşlara güvenli ortamlar sağlamak için her gün yeni yaklaşımlar ve çözümler geliştirmektedir.

GTB Technologies, veri güvenliği alanında lider,  dünyanın en büyük şirket ve kurumları için çeşitli veri güvenlik çözümleri sunuyor.

GTB Technologies, veri merkezli güvenlik çözümleri oluşturup proaktif olarak verilerin korunmasını ve ihlallerin durdurulmasını sağlar.

NSS Bilgi Teknoloji Hizmetleri A.Ş.

İletişim Formu

Bize Yazın

Bize projeniz hakkında birkaç kelime yazın veya herhangi bir soru sorun, size en geç 1 iş günü içinde cevap vereceğiz.

rounded_1.png
				
					console.log( 'Code is Poetry' );
<script type="text/javascript" src="https://nss.formstack.com/forms/js.php/is_ortakl_talep_formu"></script><noscript><a href="https://nss.formstack.com/forms/is_ortakl_talep_formu" title="Online Form">Online Form - IS Ortaklığı Talep Formu</a></noscript><div style="text-align:right; font-size:x-small;"><a href="http://www.formstack.com?utm_source=jsembed&utm_medium=product&utm_campaign=product+branding&fa=h,3092505" title="Powered by Formstack">Powered by Formstack</a></div>