EŞSİZ VERİ KORUMA VE DİNAMİK VERİ MASKELEME

Hassas verilerinizi koruyun, maskeleyin ve izleyin!

Veri Keşfi

Veri Keşfi Çözümü (Data Discovery) ile KVKK verilerinin nerede olduğu ve ne zamandır saklandığı kolaylıkla keşfediliyor ve hassas veriler tespit edilip kategorize ediliyor. Güvenlik, denetim ve maskeleme kuralları oluşturmak için veritabanında yer alan nesneler veya dosya sunucuları anlık taranıyor.

Sistem dosyalarınız ve veritabanınız içinde kapsamlı tarama yapın.
Sistem dosyalarınız ve veritabanınız içinde kapsamlı tarama yapın.
Hassas verilerinizi keşfedip anlık raporlamalar alın.
Hassas verilerinizi keşfedip anlık raporlamalar alın.
Değişken veri türlerinizde hazır veya özelleştirilebilen filtreler kullanın.
Değişken veri türlerinizde hazır veya özelleştirilebilen filtreler kullanın.

Günümüzde şirketlerin ve kurumların kullandığı veri tabanları günden güne artıyor. Verilerin artışıyla, veri yönetimi sağlamak daha zor hale geldiği gibi periyodik olarak verilerin keşfi ve sınıflandırılması ihtiyacını ortaya çıkarıyor. Kişisel verilerin hangi veri tabanında, arşivde veya dökümanda olduğunun tespiti yapılması, şirketlerin veri kuralları ihtiyaçlarını gidermesine yardımcı oluyor. Kişisel verilerin tespit edilmesi ve sınıflandırılması, oluşabilecek bir veri sızıntısında önlem almanın ilk ve etkili bir aşamasını oluşturuyor. Şirketler veri keşfi sırasında veri tabanlarını izleyerek şifreleme, maskeleme gibi gerekli güvenlik adımlarının uygulanmasını sağlamalı. Veri keşfinin uygulanmasıyla şirketler, veri tabanınıda gerçekleştirilen sorguları izliyor ve veri ihlali gerçekleşirse neyin ne zaman kimin tarafından eriştiği bilgisine sahip olabiliyor. Verilerin korunması ve yönetimi noktasında veri keşfi çözümü, şirketlerin denetim gücünü artırıyor.

Veri Keşfi Çözümü ile hedef veritabanında hassas veriler içeren dosyalarınızı arayabilir, verilerinizi koruma altına alabilirsiniz. Ayrıca hem veritabanı hem de sistem dosyaları için keşif yapabilir ve bu hassas verilerin raporlarına anlık ulaşabilirsiniz. Çeşitli veri türleri için önceden oluşturulmuş arama filtreleri içeren ve özel filtreler oluşturma olanağı sağlayan çözüm sayesinde sütun adlarına ve içeriklerine göre hassas veri araması yapabilir ve KVKK Veri Koruma Çözümü için de kullanabilirsiniz.

Daha fazla bilgiye mi ihtiyacınız var?