EŞSİZ VERİ KORUMA VE DİNAMİK VERİ MASKELEME

Hassas verilerinizi koruyun, maskeleyin ve izleyin!

Veri Gizliliği Yöneticisi

Dataspin Veri Gizliliği Yöneticisi Çözümü (Data Policy Manager) ile veritabanı güvenlik duvarını ve veritabanı trafiği analiz ediliyor, yetkisiz girişler algılayıp önleniyor. Tespit edilen tehditler hakkında uyarılar ve raporlar oluşturuluyor, yöneticiler veya güvenlik görevlileri e-posta veya anlık mesajlaşma araçları aracılığıyla anında bilgilendiriliyor.

Şirketinizin verilerini, veri politikalarınıza göre yönetin.
Şirketinizin verilerini, veri politikalarınıza göre yönetin.
Tespit ettiğiniz tehditler hakkında raporlar oluşturun.
Tespit ettiğiniz tehditler hakkında raporlar oluşturun.
Yetkisiz girişleri anında tespit edip önleyin.
Yetkisiz girişleri anında tespit edip önleyin.

Günümüzde veri gizliliği, şirketler ve bireysel kullanıcılar adına kritik bir rol oynuyor. Özellikle şirketler, verilerin nasıl kullanıldığına dair yasal düzenlemelere uymak ve sürdürülebilir veri ilkeleri oluşturmak zorundalar. Veri gizliliğini sağlıklı bir şekilde sağlayan şirketler, müşteri memnuniyetini artırdığı gibi kurumsal kimliklerini de güçlendiriyor.

Cihazlardaki artış nedeniyle veri gizliliğinin sağlanması şirketler için bir sorun ancak gizlilik ihlallerine karşı harekete geçen şirketler, KVKK gibi katı yönetmeliklere uyuyor. Veri gizliliğini sağlamak, müşterilerin ve çalışanların gizliliğini yönetmek, veri ihlaline karşı alınan önlemlerden sadece biri ve şirketler veri gizliliğini etkili sürdürmek adına çözümler arıyor. Veri kontrolünü çevreyelen süreçlerin kontrolünü elinde tutmak ve durumu stratejik olarak kullanmak tek merkezden veri yönetimi sağlayan birleşik çözümlerle sağlanabiliyor.

Dataspin Veri Gizliliği Yöneticisi Çözümü ile veri politikası oluşturup yönetebilir, tek ya da birden fazla kullanıcı etkinliğine bakarak karşılaştırma yapıp kötü amaçlı aktiviteleri tespit edebilir, gerçek zamanlı analizler gerçekleştirebilirsiniz. Kullanılan teknoloji sayesinde sayısız talep arasında gerçek tehdidi kolayca tespit edebilir, anormal derecede yüksek risk puanına sahip şüpheli kullanıcı aktivitelerini saptayabilirsiniz. KVKK Veri Koruma Çözümü kapsamında Dataspin ile veri politikalarına rahatça uyabilirsiniz.

Daha fazla bilgiye mi ihtiyacınız var?