DB Firewall ve Loglama

Erişimlerden ve şirket politikalarınızın ihlali durumlarından haberdar olun.
Veri Tabanı Güvenliği

Şirket politika ihlallerinden haberdar olun!
Dataspin DB Firewall ve Loglama ile zaman ve kullanıcı bazlı her tür erişim kaydedilir, komut tabanlı yetkilendirme yapılabilir, loglar ve raporlar elde edilebilir ve güvenlik tehditleri de davranış analizi altyapısı ile tanımlanabilir.

Firewall beyaz liste, kara liste tabanlı politikaları desteklemelidir.  Beyaz liste, güvenlik duvarının görmeyi beklediği onaylı SQL deyimleri kümesidir.  Bunlar zaman içinde öğrenilebilir veya bir test ortamında geliştirilebilir. 

Kara liste, veri tabanına gönderilmesine izin verilmeyecek şemalar, tablolar, kullanıcılar ve SQL deyimleri içerir. Kurallar, SQL kategorisi, günün saati, uygulama, kullanıcı ve IP adresi gibi özelliklere göre uygulanabilir. Gizlilik ve uyumluluk gereksinimleri için, oturum açmış SQL’de bulunan kişisel olarak tanımlanabilir bilgiler maskelenebilir. Aynı zamanda kural bazlı algoritmalarla bir kullanıcı şu komutu göndersin göndermesin, bir kullanıcı sadece şu komutları yollasın bir de bir kullanıcı bir komutu birden fazla gönderirse alarm notification (e-mail) yollanır. 

Dataspin DB Firewall ve Loglama Avantajları
  • Belirlenen veri tabanı etkinliklerinin 7/24 izlenmesi ve kaydedilmesi.
  • Komut bazlı engelleme.
  • IP bazlı sınırlama.
  • Farklı veri tabanlarına erişim olsa bile kullanıcıya tek bir ekran ve denetim sağlayın.
  • Mevzuat gereksinimleri (oturum, veri tabanı türü, kullanıcı, sorgu, işletim sistemi, istemci uygulama türü, vb.) için veri tabanı eylemleri hakkında ayrıntılı raporlama.
  • Tüm SQL ve NoSQL veri tabanlarında standardizasyon.
Diğer
BLOG

NSS Bilgi Teknoloji Hizmetleri A.Ş.

İletişim Formu

Bize Yazın

Bize projeniz hakkında birkaç kelime yazın veya herhangi bir soru sorun, size en geç 1 iş günü içinde cevap vereceğiz.

rounded_1.png
				
					console.log( 'Code is Poetry' );
<script type="text/javascript" src="https://nss.formstack.com/forms/js.php/is_ortakl_talep_formu"></script><noscript><a href="https://nss.formstack.com/forms/is_ortakl_talep_formu" title="Online Form">Online Form - IS Ortaklığı Talep Formu</a></noscript><div style="text-align:right; font-size:x-small;"><a href="http://www.formstack.com?utm_source=jsembed&utm_medium=product&utm_campaign=product+branding&fa=h,3092505" title="Powered by Formstack">Powered by Formstack</a></div>