Veri Maskeleme

İç tehditler ve dış tehditlerin önüne geçin, maskeleme ile veri ihlali risklerini minimize edin. Statik ve dinamik maskeleme ile veri gizliliğini sağlayın.
Veri Tabanı Güvenliği

Veri
Maskeleme

 

 

Verilerin çoğunluğu yapılandırılamadığından, bu verileri maskeleyerek veri ihlali risklerini azaltın. Test ve geliştirmede bilgi tutarlılığı için yapılandırılmış ve yapılandırılmamış verileri maskeleme ile koruyun.

Maskeleme yöntemi Proxy mantığıyla çalışır. Uygulama ve kullanıcılarınız ile kişisel verileri barındıran veri tabanları arasına entegre edilir. Kurulum yapıldıktan sonra tüm trafik bu platform üzerinden akmak zorundadır. 

Gelen tüm sorgulama talepleri Dataspin üzerinden geçeceği için yetkisi olmayan kullanıcılara kişisel veriler maskeli şekilde gösterilir. Sorgu tipi veri tabanına gönderilirken değiştirilerek cevabın maskeli dönmesi sağlanır.

Yetkilendirme senaryo ve politikaları ile veri tabanında hangi tablo sütün satır maskeleneceği ara yüzden tanımlanır.

Veri Tabanı Güvenliği

Dinamik Veri Maskeleme

Müşterilerin hassas verilerin ne kadarını uygulama katmanı üzerinde çok az etkiyle ortaya çıkaracaklarını an atamalarına olanak sağlayarak, hassas verilere yetkisiz erişimin önlenmesine yardımcı olur. Bu, belirlenen veri tabanı alanları üzerinde bir sorgunun sonuç kümesinde hassas verileri gizlerken, veri tabanındaki veriler değişmeden, ilke tabanlı bir güvenlik özelliğidir.

Statik maskeleme ile verilerin olduğu veri tabanın maskeli bir versiyonu oluşturulur ve kullanıcılar uygulamalar bu veri tabanına yönlendirilir.

Diğer

- Çözümlerimiz

Çözüm Ortaklarımız

BLOG

NSS Bilgi Teknoloji Hizmetleri A.Ş.

Şirket

Altayçeşme Mah. Çamlı Sok. Dap Royal Center D Blok D:86 Maltepe / Istanbul / Türkiye

E-Posta

sales@nss.com.tr

İletişim Formu

Bize Yazın

Bize projeniz hakkında birkaç kelime yazın veya herhangi bir soru sorun, size en geç 1 iş günü içinde cevap vereceğiz.

rounded_1.png
				
					console.log( 'Code is Poetry' );
<script type="text/javascript" src="https://nss.formstack.com/forms/js.php/is_ortakl_talep_formu"></script><noscript><a href="https://nss.formstack.com/forms/is_ortakl_talep_formu" title="Online Form">Online Form - IS Ortaklığı Talep Formu</a></noscript><div style="text-align:right; font-size:x-small;"><a href="http://www.formstack.com?utm_source=jsembed&utm_medium=product&utm_campaign=product+branding&fa=h,3092505" title="Powered by Formstack">Powered by Formstack</a></div>