Veri Maskeleme

Statik ve dinamik maskeleme ile veri gizliliği sağlayın. Veri ihlali risklerini minimize edin.

Veri Tabanı Güvenliği

Verilerin çoğunluğu yapılandırılamadığından, bu verileri maskeleyerek veri ihlali risklerini azaltın. Test ve geliştirmede bilgi tutarlılığı için yapılandırılmış ve yapılandırılmamış verileri maskeleme ile koruyun.

Maskeleme yöntemi Proxy mantığıyla çalışır. Uygulama ve kullanıcılarınız ile kişisel verileri barındıran veri tabanları arasına entegre edilir. Kurulum yapıldıktan sonra tüm trafik bu platform üzerinden akmak zorundadır. 

Gelen tüm sorgulama talepleri Dataspin üzerinden geçeceği için yetkisi olmayan kullanıcılara kişisel veriler maskeli şekilde gösterilir. Sorgu tipi veri tabanına gönderilirken değiştirilerek cevabın maskeli dönmesi sağlanır.

Yetkilendirme senaryo ve politikaları ile veri tabanında hangi tablo sütün satır maskeleneceği ara yüzden tanımlanır.

Müşterilerin hassas verilerin ne kadarını uygulama katmanı üzerinde çok az etkiyle ortaya çıkaracakları an atamalarına olanak sağlayarak, hassas verileri yetkisiz erişimin önlenmesine yardımcı olur. Bu, belirlenen veri tabanı alanları üzerinde bir sorgunun sonuç kümesinde hassas verileri gizlerken, veri tabanındaki veriler değişmeden, ilke tabanlı bir güvenlik özelliğidir.

Statik maskeleme ile verilerin olduğu veri tabanının maskeli bir versiyonu oluşturulur ve kullanıcılar ile uygulamalar bu veri tabanına yönlendirilir.

Diğer
BLOG

NSS Bilgi Teknoloji Hizmetleri A.Ş.

İletişim Formu

Bize Yazın

Bize projeniz hakkında birkaç kelime yazın veya herhangi bir soru sorun, size en geç 1 iş günü içinde cevap vereceğiz.

rounded_1.png
				
					console.log( 'Code is Poetry' );
<script type="text/javascript" src="https://nss.formstack.com/forms/js.php/is_ortakl_talep_formu"></script><noscript><a href="https://nss.formstack.com/forms/is_ortakl_talep_formu" title="Online Form">Online Form - IS Ortaklığı Talep Formu</a></noscript><div style="text-align:right; font-size:x-small;"><a href="http://www.formstack.com?utm_source=jsembed&utm_medium=product&utm_campaign=product+branding&fa=h,3092505" title="Powered by Formstack">Powered by Formstack</a></div>