Domum

Domum, hem şirket çalışanları hem de dışardan şirket ağına erişim yapacak kişiler için VPN’siz erişim sağlayan, kurumsal ağ cihazlarına Zero Trust tabanlı erişimi olanaklı kılan Remote Access Management çözümüdür.

Hesap ve Şifre Güvenliği

Domum

 

Firmalar, ağlarını korumak için ne kadar özveriyle mücadele etmeye çalışsalar da güvenlik çözümleri sağlayıcıları genellikle hizmet sağlayıcılar ve danışmanlar gibi üçüncü tarafların erişim güvenliği kontrollerini es geçiyorlar.

VPN çözümleri, şirket kaynaklarına yüksek talep olması durumunda fiyatı daha da yükselen ve lisanslama gibi bazı altyapılara mecbur bırakan çözümlerdir.

Bu şirketler çoğu zaman altyapılarının dışında kalan ve dolayısıyla siber saldırılara karşı daha fazla güvenlik açığı oluşturan makinelerde savunmasız konuma düşerler.İşte bu VPN problemleri ve üçüncü taraf bağlantıları zafiyetleri, Domum’un meydana gelmesinde temel sebepler olmuştur. Domum’la birlikte üçüncü taraf erişimini ve ayrıcalıklı kimlik bilgilerini korumanın yanı sıra normal şartlarda kurumsal ağa erişim yaparken izin kullanmayan kullanıcıların denetlenmesini sağlar.

“Next-Generation VPN” diye tabir edebileceğimiz Domum sayesinde VPN’e ihtiyaç duymadan kurumsal ağ cihazlarına zero-trust felsefesiyle erişebilirsiniz. Zero-trust, veri korumasına önlem almadan körü körüne güvenmenin büyük risklere gebe olabileceğini tanımlayan bir güvenlik mantığıdır, yani bu mantığa göre varsayılan olarak “hiç kimse güvenilir değildir” fikri benimsenir.

Üçüncü taraf erişimlerinde Domum kullanmanın getirdiği bazı faydalar şu şekilde sıralanabilir:

Uzak kullanıcılar için VPN veya ek yapılandırmaya gerek yoktur.

Uzaktan Erişim Yönetimi'nde (Remote Access Management) operasyonel kazanç sağlar.

Veri koruma mevzuatlarına uyum sağlamada şirketlere yardım eder.

PAM platformuna giriş yapmaya gerek kalmadan çalışanlar ve üçüncü taraflar için anında, kolay ve güvenli erişim imkanı sağlar.

Gerçek zamanlı izleme, oturum kaydı, tehdit analizi ve kullanıcı davranışı gibi Senhasegura PAM'in bütün avantajlarına sahip olunur.

Diğer

- Çözümlerimiz

Çözüm Ortaklarımız

NSS Bilgi Teknoloji Hizmetleri A.Ş.

Şirket

Altayçeşme Mah. Çamlı Sok. Dap Royal Center D Blok D:86 Maltepe / Istanbul / Türkiye

E-Posta

sales@nss.com.tr

İletişim Formu

Bize Yazın

Bize projeniz hakkında birkaç kelime yazın veya herhangi bir soru sorun, size en geç 1 iş günü içinde cevap vereceğiz.

rounded_1.png
				
					console.log( 'Code is Poetry' );
<script type="text/javascript" src="https://nss.formstack.com/forms/js.php/is_ortakl_talep_formu"></script><noscript><a href="https://nss.formstack.com/forms/is_ortakl_talep_formu" title="Online Form">Online Form - IS Ortaklığı Talep Formu</a></noscript><div style="text-align:right; font-size:x-small;"><a href="http://www.formstack.com?utm_source=jsembed&utm_medium=product&utm_campaign=product+branding&fa=h,3092505" title="Powered by Formstack">Powered by Formstack</a></div>