DSM – DevSecOps Secrets Management

Gittikçe daha fazla kurumun benimsediği DevSecOps süreçlerini yönetmek ve bu süreçlerde hassas/gizli verilerin takibini yapıp güvenle tutulmasını sağlamak için Senhasegura tarafından geliştirilen Secret Management çözümüdür.

Hesap ve Şifre Güvenliği

DSM-DecSecOps
Secrets Management

 

 

 

Şu anda tüm yazılım dağıtım kanalı pazara yüksek kaliteli ürün ve hizmetleri giderek daha hızlı ve verimli bir şekilde sunma mottosunu benimsemişlerdir. Bunu yapmanın bir yolu olarak da DevOps (Development and Operations: Geliştirme ve Operasyonlar) metodolojilerini kullanmaktadırlar. 

DevOps, departmanlar arasında iletişim ve işbirliği hakkında düşünmek için hızlı ve sürekli dağıtım, entegrasyon, teslimat ve geliştirmye odaklanan bir dizi süreçten ve yöntemden ibarettir.

DevOps ortamının yaygınlaşması ile birlikte bulutta yapılandırılan şirketler önemli ölçüde büyüdüler, dolayısıyla bu da bağlanan cihazlar ve kullanıcı kimliklerinde de dikkate değer bir artış yaşandı. İşte DevSecOps’a olan ihtiyaç burada doğdu. DevSecOps’un (Development, Security, Operations) amacı, güvenlik eylemlerinin geliştirme ve operasyon eylemleriyle paralel şekilde ilerlemesi ve aynı ölçek ve hızda uygulanmasını sağlamaktır. 

Senhasegura tamamen kendi ürünü olarak geliştirdiği DSM modülü de DevSecOps süreçlerini iyileştirmek ve desteklemek için tasarlanmıştır. Dikkat çeken Scan Discovery özelliği sayesinde, yeniden kod düzenlemeye gerek kalmadan ortamdaki tüm secretları keşfedebilir, envanterleme ve yönetmenin yanı sıra hassas bilgileri tespit etmek için dağıtım kanalını tarayabilir.

Senhasegura DSM modülü ile yürütebileceğiniz bazı süreçler aşağıdaki gibi listelenebilir:

DevOps ortamında siber saldırı ve veri ihlali risklerini azaltır.

DevOps ortamlarında gelişmiş güvenlik bilinci elde edilir.

Gizli verilere yetkisiz erişim riskini ortadan kaldırır.

Çözümde yerleşik olarak bulunan Cloud IAM ile maliyetler düşürülür.

Diğer

- Çözümlerimiz

Çözüm Ortaklarımız

NSS Bilgi Teknoloji Hizmetleri A.Ş.

Şirket

Altayçeşme Mah. Çamlı Sok. Dap Royal Center D Blok D:86 Maltepe / Istanbul / Türkiye

E-Posta

sales@nss.com.tr

İletişim Formu

Bize Yazın

Bize projeniz hakkında birkaç kelime yazın veya herhangi bir soru sorun, size en geç 1 iş günü içinde cevap vereceğiz.

rounded_1.png
				
					console.log( 'Code is Poetry' );
<script type="text/javascript" src="https://nss.formstack.com/forms/js.php/is_ortakl_talep_formu"></script><noscript><a href="https://nss.formstack.com/forms/is_ortakl_talep_formu" title="Online Form">Online Form - IS Ortaklığı Talep Formu</a></noscript><div style="text-align:right; font-size:x-small;"><a href="http://www.formstack.com?utm_source=jsembed&utm_medium=product&utm_campaign=product+branding&fa=h,3092505" title="Powered by Formstack">Powered by Formstack</a></div>