Envanter Yönetimi

Envanter yönetimi, işletmenin faaliyetlerini yürütebilmek için satmak üzere ürettiği ürünler ya da varlıkların kontrolünü ve depolama sürecini içerir.

Envanter yönetimi, işletmenin faaliyetlerini yürütebilmek için satmak üzere ürettiği ürünler ya da varlıkların kontrolünü ve depolama sürecini içerir. Bu yönetimin amacı; işletmenin kâr oranını artırmak için stok maliyetlerini en aza indirgeyerek stok seviyesini belirlemek, müşteri hizmet kalitesini en yüksek seviyeye çıkarmak, verimi yüksek üretim üretmeyi amaçlamaktadır.
İşletmeler finans, üretim yönetimi, satın alma yönetimi gibi koşullarını dikkate alarak, işletmelerinin yapısına uygun ekonomik stok miktarını belirlemek ve bu miktarı aynı seviyede tutmak istemektedir. Envanter yönetimi; hammadde ve yarı mamul maddelerin tedarik edilme sürecini, ürünlerin yükleme, boşaltma, depolama ve tamamlanmış ürünlerin sevkiyat aşamalarını kapsayan geniş bir kontrol ve denetleme yönetimini içerir. Tüm anlattıklarımızı özetlemek gerekirse envanter yönetimi; işletmelerin ihtiyaçlarının karşılanması için elde bulundurulması gereken maddeler arasında denge kurulmasını sağlayan ve işletme tarafından gerçekleştirilen planlama, organizasyon ya da kontrol işlemleridir.

Diğer

- Çözümlerimiz

Çözüm Ortaklarımız

BLOG

Konuları

NSS Bilgi Teknoloji Hizmetleri A.Ş.

Şirket

Altayçeşme Mah. Çamlı Sok. Dap Royal Center D Blok D:86 Maltepe / Istanbul / Türkiye

E-Posta

sales@nss.com.tr

İletişim Formu

Bize Yazın

Bize projeniz hakkında birkaç kelime yazın veya herhangi bir soru sorun, size en geç 1 iş günü içinde cevap vereceğiz.

rounded_1.png
				
					console.log( 'Code is Poetry' );
<script type="text/javascript" src="https://nss.formstack.com/forms/js.php/is_ortakl_talep_formu"></script><noscript><a href="https://nss.formstack.com/forms/is_ortakl_talep_formu" title="Online Form">Online Form - IS Ortaklığı Talep Formu</a></noscript><div style="text-align:right; font-size:x-small;"><a href="http://www.formstack.com?utm_source=jsembed&utm_medium=product&utm_campaign=product+branding&fa=h,3092505" title="Powered by Formstack">Powered by Formstack</a></div>