Lisans Yönetimi

Kurumlardaki yazılım yaşam döngüsünde yer alan lisans varlıklarının maliyetlerini ve kullanımlarının da optimize edilmesini sağlayan bir yönetim sürecidir.

Kurumlardaki yazılım yaşam döngüsünde yer alan lisans varlıklarının maliyetlerini ve kullanımlarının da optimize edilmesini sağlayan bir yönetim süreci olarak bilinmektedir. Yazılım lisans yönetimi bütün yazılım maliyetlerinin azaltılmasına, operasyonel süreçlerin de optimize edilmesine, yetkisiz yazılım kurumlara engel olunmasına ve aynı zamanda ise lisanslar ile yazılım kurumlarının sözleşmeler çerçevesinde uyumlu olmasını amaçlamaktadır. Bütün kurumların varlıklarında lisans varlıklarının önemli bir yeri bulunmaktadır ve yazılım lisans yönetimi varlıklarının da yanlış yönetilmesi sözleşme ve uyum riskleri, bilgi güvenlik, operasyonel vb. gibi birçok farklı risklere sebep olabilmektedir. Yeni teknolojilerin büyük hızla gelişmesi ile birlikte lisanslama kurallarında ki değişiklikler ve lisans sözleşmelerinde ki karmaşık yapılar sebebi ile oluşabilecek sözleşme ve uyum riskleri, yazılım üreticisi firmaların lisans denetimleri ile artış göstermektedir.

Diğer

- Çözümlerimiz

Çözüm Ortaklarımız

BLOG

Konuları

NSS Bilgi Teknoloji Hizmetleri A.Ş.

Şirket

Altayçeşme Mah. Çamlı Sok. Dap Royal Center D Blok D:86 Maltepe / Istanbul / Türkiye

E-Posta

sales@nss.com.tr

İletişim Formu

Bize Yazın

Bize projeniz hakkında birkaç kelime yazın veya herhangi bir soru sorun, size en geç 1 iş günü içinde cevap vereceğiz.

rounded_1.png
				
					console.log( 'Code is Poetry' );
<script type="text/javascript" src="https://nss.formstack.com/forms/js.php/is_ortakl_talep_formu"></script><noscript><a href="https://nss.formstack.com/forms/is_ortakl_talep_formu" title="Online Form">Online Form - IS Ortaklığı Talep Formu</a></noscript><div style="text-align:right; font-size:x-small;"><a href="http://www.formstack.com?utm_source=jsembed&utm_medium=product&utm_campaign=product+branding&fa=h,3092505" title="Powered by Formstack">Powered by Formstack</a></div>