SOAR

Farklı kaynaklardan gönderilen güvenlik verilerinin düzenlenmesini, standardizasyonunu ve otomasyonunu sağlayan sistemler bütünüdür.

SIEM-SOAR ve Log Yönetimi

SOAR

 

SOAR – çok farklı kaynaklardan gönderilen güvenlik verilerinin toplanarak düzenlenmesini standardizasyonunu ve otomasyonunu sağlamak için ortaya konmuş bir sistemler bütünüdür.

Güvenlik otomasyonu, çevik ve verimli bir güvenlik ortamı oluşturmak için hayati önem taşımaktadır.

Bir güvenlik uzmanının kritik ve karar süreci gerektiren olaylara odaklanabilmesi için zamana ihtiyacı vardır. Bu zaman da ancak, tekrarlayan ve basit ama zaman alan tüm görevlerin otomasyonu ile mümkündür.

Otomasyon, güvenlik uzmanına kritik olaylara odaklanma ve zamanında müdahale imkanı kazandırdığı ölçüde organizasyonun da olay müdahale kapasitesini artırır. İyi tasarlanmış, kapsamlı bir SOAR çözümü ile daha hızlı ve detaylı olay soruşturma, kritik bir olaya daha kısa sürede müdahale mümkündür.

SIEM-SOAR ve Log Yönetimi

Logsign SOAR

Logsign SOAR üretici-bağımsız çalışan bir platformdur. Bu özelliği ile, size güvenlik alt yapınızdaki üretici tercihlerinizde ve yeni teknolojilerde seçim özgürlüğü sağlar. 

 Hangi marka hangi güvenlik cihazı kullanırsanız kullanın sorunsuz çalışır. Yüzlerce hazır entegrasyona ek olarak, API olsun olmasın entegrasyon kolaylığı hatta ücretsiz entegrasyon hizmeti sağlar.

Entegrasyonlar sonrası ön tanımlı bot ve playbooklar ile iş akışları kolayca otomatize edilir. 

SOAR, olayları otomatik olarak araştırır, tespit eder ve önceliklendirir. Güvenlik analistleri kendilerine atanan görev üzerinde çalışmaya başlar veya uzmanlıklarına ihtiyaç duyulan bir olaya katkıda bulunabilirler. 

Vaka yönetimi yanıt süreçlerini iyileştirir, kişisel çalışma ekranı analistleri doğru zamanda doğru göreve odaklar. Bilgi birikimi belgelenir ve yeni gelenlere aktarılır.

Sonuç olarak, organizasyonun olay müdahale kapasitesi geliştirilir.

Diğer

- Çözümlerimiz

Çözüm Ortaklarımız

NSS Bilgi Teknoloji Hizmetleri A.Ş.

Şirket

Altayçeşme Mah. Çamlı Sok. Dap Royal Center D Blok D:86 Maltepe / Istanbul / Türkiye

E-Posta

sales@nss.com.tr

İletişim Formu

Bize Yazın

Bize projeniz hakkında birkaç kelime yazın veya herhangi bir soru sorun, size en geç 1 iş günü içinde cevap vereceğiz.

rounded_1.png
				
					console.log( 'Code is Poetry' );
<script type="text/javascript" src="https://nss.formstack.com/forms/js.php/is_ortakl_talep_formu"></script><noscript><a href="https://nss.formstack.com/forms/is_ortakl_talep_formu" title="Online Form">Online Form - IS Ortaklığı Talep Formu</a></noscript><div style="text-align:right; font-size:x-small;"><a href="http://www.formstack.com?utm_source=jsembed&utm_medium=product&utm_campaign=product+branding&fa=h,3092505" title="Powered by Formstack">Powered by Formstack</a></div>