Tehdit İstihbaratı

Tehdit İstihbarat Servisi, yerel tehdit istihbaratlarını, açık kaynak istihbaratlarını ve ticari olan tehdit istihbaratlarını bir arada sunar.

SIEM-SOAR ve Log Yönetimi

Tehdit İstihbaratı

 

 

 

Tehdit istihbaratı, mevcut durumda var olan yada ortaya çıkmakta olan bir tehdit veya varlıklara yönelik tehlike hakkında kanıta dayalı bilgi, göstergeler, etkiler ve uygulanabilir tavsiyeler sunar.

Temel olarak tehdit istihbaratının anlamı tehdidin altyapısı, kaynakları, hedefleri ve davranışları hakkında bilgi sahibi olmasıdır. Sonuç olarak Tehdit istihbaratını, düşmanlarınızı tanımlamanıza ve bağlamsallaştırmanıza olanak tanır.

SIEM-SOAR ve Log Yönetimi

Logsign Siber Tehdit İstihbarat Servisi,

Yerel tehdit istihbaratlarını, açık kaynak istihbaratlarını ve ticari olan tehdit istihbaratlarını bir arada sunar. Tehdit İstihbaratı verileri yerel ağdaki log verileri zenginleştirilir ve riskin hızla belirlenmesini sağlar. 

 Kötü amaçlı URL’ler, botnet’ler, Froud, C2 IP’ler, kimlik avı IP leri ve şüpheli IP’ler için zengin ve detaylı bilgiler sağlar.  Aynı zamanda tüm bu içeriklerin özeti kara liste olarak kullanılabilir.

Logsign Siber Tehdit İstihbarat Servisi tarafında oluşturulan kara listeler alarmlar senaryoları için kullanılabileceği gibi Güvenlik Duvarı için otomatik aksiyon sağlar.

Böylece kullanıcı adlarını, URL’leri, iç veya dış kaynaklı IP leri dinamik olarak engelleyebilmenize izin verir. Gerçek zamanlı olarak işletmelerin güvenlik cihazları ile korelasyon sağlar.

Bu sayede olayları hızlı ve anlık olarak tanımlayabilir ve önceliklendirebilir ve aksiyon alabilirsiniz.

Diğer

- Çözümlerimiz

Çözüm Ortaklarımız

NSS Bilgi Teknoloji Hizmetleri A.Ş.

Şirket

Altayçeşme Mah. Çamlı Sok. Dap Royal Center D Blok D:86 Maltepe / Istanbul / Türkiye

E-Posta

sales@nss.com.tr

İletişim Formu

Bize Yazın

Bize projeniz hakkında birkaç kelime yazın veya herhangi bir soru sorun, size en geç 1 iş günü içinde cevap vereceğiz.

rounded_1.png
				
					console.log( 'Code is Poetry' );
<script type="text/javascript" src="https://nss.formstack.com/forms/js.php/is_ortakl_talep_formu"></script><noscript><a href="https://nss.formstack.com/forms/is_ortakl_talep_formu" title="Online Form">Online Form - IS Ortaklığı Talep Formu</a></noscript><div style="text-align:right; font-size:x-small;"><a href="http://www.formstack.com?utm_source=jsembed&utm_medium=product&utm_campaign=product+branding&fa=h,3092505" title="Powered by Formstack">Powered by Formstack</a></div>