Avrupa’da EMM Rüzgarı

  BYOD, Mobil Cihaz Yönetimi, Mobil Uygulama Yönetimi, Uncategorized

Önce Mobilite-“Mobility First”

AppTec’in EMM-Solution Ürünü, ‘Crisp Vendor Universe’ 2018 Dördüncü Çeyrek Listesinde Lider

Crisp Research firması, İsviçre kökenli AppTec’in ‘Mobility-First-Solution’ çözümünü kendi kategorisinde dördüncü çeyreğin lideri ilan etti. Analistler EMM-Solution ürününün geniş özellik setini ve popüler platformlarda rahatlıkla çalışabilmesini başarılı buldular.

“Crisp Vendor Universe – İş Alanı ve Mobilite” kategorisi dahilinde, İsviçreli AppTec GmbH’ın ‘Enterprise Mobility Management’ (EMM) çözümü lider poziyonda bulunmakta ve firma da en beğenilen ürün sağlayıcılardan biri kabul edilmekte. 2019’un Ocak ayında bağımsız IT Research şirketi ve danışmanlık firması Crisp Research’ün gerçekleştirdiği yıllık araştırma, iş alanı ile mobilite pazarında dağıtım ve servis analizi üzerine ikinci kez yapıldı. AppTec’in rakipleri arasında dev BT markaları olan Micosoft, Citrix ve VMWare de bulunmaktaydı. “Unified Endpoint Management“ segmenti itibarı ile listede 16 firma arasından sıyrılan AppTec, ilk katılımında listenin başına geçmeyi başardı.

Tüm Kategorilerde En Yüksek Puan

Crisp Research firması katılımcıları iki ana kategoride değerlendirdi: “Ürün/Servis Katma Değer Oluşturma” ve “Bayi Performansı”. Bu iki kategori de kendi içinde beşer adet alt kategoriye ayrılmakta. Ürün, Servis Portfolyosu, Strateji, Müşteri Deneyimi ve Ataklık kategorilerinin hepsinde AppTec en yüksek puanları kazanmış durumda.

Jüri üyesi uzmanlar çözümün sunduğu geniş özellikler listesinden etkilenmiş durumda. Ayrıca her türlü kurumsal platformda uygulama kolaylığı ve uyumluluk da dikkat çekici yanlarından. Ayrıca Crisp Research uzmanları AppTec360’ın esnek ve basit barındırma, özellik paketi ve fiyatlandırma modelini de etkileyici bulduklarını aktarıyorlar. Bu da EMM’nin modüler bir yapı barındırması sayesinde mümkün.

Çekici Fiyatlandırma Sunan Avrupalı Dağıtıcı

Firmanın CEO’su Şahin Tuğcular şirketini, EMM pazarının büyük kısmını ele geçimiş olan ABD kökenli üreticilerin karşısına; bilerek bir Avrupalı çözüm sağlayıcı olarak konumlandırmış durumda. Bu sayede rekabetçi bir fiyatlandırma politikası sunabiliyor. Aylık ucuz lisanslama ücretleri ve 25’den az cihazlık paketlerde ücretsiz uygulama fırsatı bulunmakta. Bu da AppTec’in çözümlerini küçük şirketler için bile çekici hale getirmekte.

AppTec GmbH 2011’de İsviçre’nin Basel şehrinde kurulmuştur. Kompakt ve kolay kullanımlı ‘Mobility-First-Solution’ ürünü ile halen 3 bin 800’den fazla müşterisi bulunmaktadır. Bu çözüm son kullanıcıya ait mobil cihazların uzaktan yönetimini kolaylaştırması, içgüdüsel kullanıma sahip yönetim konsolu ve sayısı güvenlik özelliği ile müşterileri etkilemeye devam etmektedir. Müşteriler isterlerse sistemi kendi dahili sunucularında veya AppTec’in bulut bazlı servisin üzerinde kullanabilmekteler.

Mobil cihaz, uygulama ve içerik hakkında daha fazla bilgi için görüşelim.

DİĞER BLOGLAR
Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt

Aradığınızı yazın ve Enter'e basarak arama yapın

GTB - DLP Data Loss Prevention Bulut Çözümükişisel veri koruma ve anonimleştirme süreçlerini, rekor bir zaman sayılabilecek 8 haftada tamamladığını duyurmaktan mutluluk duyuyoruz!