Portnox Orta ve Büyük Boyda İşletmeler İçin Ağ Erişim Kontrolü Pazar Lideri

  Ağ Tabanlı Erişim Kontrolü, Ayrıcalık Yönetimi, Bulut Teknolojileri, BYOD, Genel, IoT, NAC, Network Access Control, Portnox, Portnox, Risk Analizi, Siber Güvenlik, Tehdit Yönetimi, Uncategorized, Veri İhlali, Veri Kaybı, Veri Koruma, Yetki Yönetimi
“K

olay NAC”… O kadar kolay mı?

Bildiğiniz gibi kurumsal ağlar artık ofislerin geleneksel ve güvenli duvarları ile sınırlı değil. Kurumsal bilgiler, veritabanları, iş akışları ve iletişimleri bir süredir duvarsız bir ortama yayılmış durumda. Çalışanlar ve veri neredeyse, bunlar da artık oralarda bulunuyorlar. Mobilite, dijitalleşme ve IoT yaşama ve iş yapma şekillerimizi değiştirdi. Sonuçta karşı karşıya kaldığımız şey devamlı genişleyen ağlar, kaynak yönetiminde inanılmaz bir karmaşa ve birbirine hiç benzemeyen çeşitli güvenlik çözümlerinin beraber kullanımı.

Organizasyonların merkezi sitemlerden uzaklaşması, tüm erişim seviyeleri için sağlam ağ güvenliği çözümlerini ve her uç nokta için kontrol mekanizmalarını daha da önemli hale getirdi. Bu sebeple tek bir yerden yönetilebilen, yazılım bazlı ağ erişim kontrolü (Network Access Control – NAC) ürünleri yükselişte. Çalışanlarınızın ağa nereden ve ne cihazla bağlandıkları farketmez. İş ortaklarınızın veya misafirlerinizin ağa erişim talepleri de artık mesele değil. BT güvenlik ekipleriniz tüm iş ve verimlilik süreçlerini aralıksız şekilde takip edebilir, tüm ağ görülürlüğü garantilenebilir ve her türlü uç nokta cihazına istenen güvenlik kontrolleri eklenebilir.

 

Basitlik

Portnox olarak inovatif çözümlerimizi geliştirirken, ağda meydana gelebilecek her türlü değişikliği göz önünde bulunduruyoruz. Her zaman ana odak noktamız, hem kullanıcılara hem de BT yöneticilerine mümkün olabilecek en sade deneyimi oluşturabilmek olmuştur. Portnox ürünleri cihaz eklemeyi, operasyonları ve bakım görevlerini basitleştirerek, merkezi yönetim sağlayan kolay kurulumlu yazılım bazlı çözümlerdir. Ekibimiz fiziksel donanımlarla uğraşmaktan çok yazılım çözümlerini optimize etmeye ağırlık verir. Bu çözümlerin organizasyon dahilinde veya bulutta uygulanıyor olması ise farketmez. Tüm çözümlerimiz farklı erişim katmanlarında çalışır; yüzde 100 kontrol, sürekli ağ görünürlüğü ve devamlı risk yönetimi sağlar.

Tüm bu sebeplerden dolayı küresel araştırma firması Frost & Sullivan, Portnox’u orta ve büyük ölçekli organizasyonlar için ağ erişim kontrol ürünleri kategorisinde yüzde 22 pazar payı ile lider ilan etti. Raporda analist Tony Massimi özellikle şunu aktarıyor: “Portnox’un basitleştirilmiş mimarisi, 802.1X onaylama ile SNMP bazlı kontrol desteği onları tüm rakipleri arasında ön plana çıkartıyor.” Raporun tamamı buraya tıklanarak görülebilir.

Ağ Denetimi ve Güvenliği hakkında daha geniş bilgi için görüşelim

Frost & Sullivan’ın hazırladığı rapor, birçok Portnox inovasyonuna dikkat çekmekte:

–        Ajansız (ama opsiyonel ajan barındıran) özel kullanımlar için mimari. Buna gezici cihazlar için kesintisiz risk gözlemleme, uzaktan erişim ve bulut erişimi de dahil.

–        Yerel protokoller üzerinden ağ altyapısı donanımına bağlanabilen, dağıtıcı bağımsız tasarım.

–        Hem 802.1X özellikli, hem de bu özelliği olmayan cihazlara destek verebilme.

–        Müşterilerin otomatikleştirilmiş tehlike yanıt akışları oluşturmasını sağlayan, güçlü ‘RESTFul API’ yazılım arayüzü.

–        Kendine özgü profilleme (fingerprinting) teknolojisi.

 

Yönetilen Servis Sağlayıcıları (MSPler) ve Yönetilen Güvenlik Servisleri Sağlayıcıları (MSSPler)

Günümüzde KOBİler ve büyük ölçekli işletmeler siber güvenlik hizmetleri almak için Yönetilen Servis Sağlayıcıları‘na veya Yönetilen Güvenlik Servisleri Sağlayıcıları’na (MSP/MSSP) başvurmakta.

2018 yılında NAC pazarının büyümesinde rol oynayan ana sebepleri incelerken, rapor bir çok başka faktörle birlikte tüm organizasyonların dertlerinden olan deneyimli güvenlik personelinin azlığına da değinmiş durumda. Bu durum büyük çaplı işletmelerdense, daha çok KOBİ seviyesindeki şirketleri etkiliyor. Yeni nesil NAC çözümleri, iş süreçlerini ve operasyonları daha otomatik hale getirmek için araçlar sunmakta. Bu da deneyimli BT uzmanlarına erişimi sınırlı olan organizasyonlara büyük fayda sağlamakta. Aynı zamanda NAC çözümleri aşırı çalışan ve işleri yetiştirmekte zaman zaman zorlanan BT departmanlarının ağ kontrollerini ve yönetimsel sorumluluklarını kolaylaştırabilmekte.

Bu kolaylıklar şirketlerin BT departmanlarının yanında, MSP ve MSSPlerin müşterilerine hizmet vermelerini de sağlıyor. Portnox basit ve ölçeklenebilir ‘NAC-as-a-Service’ modelini MSP ve MSSPlere de sunarak, büyümekte olan müşterilerinin maksimum memnuniyetine destek oluyor.

 

Vizyon

Organizasyonun şartları ne olursa olsun, Portnox herkes için esnek ve basit kullanımlı bir çözüm sunmayı kendine esas edinir:

–        İstenirse yerinde, istenirse de bulut üzerinde kurulacak ağ güvenlik platformları

–        802.1X protokolleri veya bu özelliğe sahip olmayan sistemle

–        Ajansız veya ajan içeren çözümler (projeye göre değişebilir)

Tüm bu bilgileri ve daha fazlasını şu raporda bulabilirsiniz.

 

Güvenli, verimli ve başarılı çalışamalar diliyoruz!

Ağ Denetimi ve Güvenliği hakkında daha geniş bilgi için görüşelim

DİĞER BLOGLAR
Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt

Aradığınızı yazın ve Enter'e basarak arama yapın

kişisel veri koruma ve anonimleştirme süreçlerini, rekor bir zaman sayılabilecek 8 haftada tamamladığını duyurmaktan mutluluk duyuyoruz!Secupi-Hive ve Spark İçin Şeffaf Veri Şifreleme(TDE)