Kimlik Doğrulama (AAA)

Kimlik Doğrulama (AAA) modülü,

Modern ağ güvenliğinin en önemli bileşeni olmalıdır. Bu ürün, ağ kaynaklarına kullanıcı erişimini yönetmek için güçlü bir çerçeve sağlar. Kuruluşların veri bütünlüğünü korumasına ve yetkisiz erişim girişimlerine karşı koruma sağlamasına yardımcı olur. 

Bu ürün her büyüklükteki kuruluşun benzersiz ihtiyaçlarını karşılar.

Çok faktörlü kimlik doğrulama, rol tabanlı erişim kontrolü ve gerçek zamanlı raporlama gibi gelişmiş özelliklerle ortaya çıkan tehditlerin bir adım önünde olmanıza ve maksimum ağ çalışma süresi sağlamanıza yardımcı olabilir. AAA modülü, APN, VPN, kablolu veya kablosuz ağ güvenliği için uluslararası standartlara uygun 802.1X uygulaması sağlar.

Ayrıca IoT cihazlarının kimlik doğrulamasını da gerçekleştirir. 802.1x için aynı anda farklı kimlik doğrulama yöntemleri desteklenir. Kullanıcılar, bağlantı parametrelerine ve yöntemlerine göre çeşitli gruplara ayrılabilir. Kimliği doğrulanmış kullanıcı cihazları, erişim haklarına göre kendilerine tahsis edilen gruplara göre grup eylemleri gerçekleştirir. 

AAA modülü üç temek İşlevden Sorumludur

Kimlik doğrulama

Ağ kaynaklarına erişmeye çalışan kullanıcıların kimliklerinin doğrulanması.

Yetkilendirme

Kimliklerine ve iş rolleri veya güvenlik izni gibi diğer ilgili faktörlere dayalı olarak kullanıcılara hangi düzeyde erişim verildiğinin belirlenmesi.

Hesaplama

Hangi kaynaklara ne zaman eriştikleri de dahil olmak üzere ağ içindeki kullanıcı etkinliğinin kaydedilmesi ve raporlanması.

Tüm bu işlevler kuruluşların ağ erişimi üzerinde kontrol sahibi olmalarını sağlar. Kapsamı ne olursa olsun, tüm işletmeler yetkisiz kullanıcıların hassas verilere erişmesini önlemelidir.

s3M Security Authentication (AAA) Avantajları

Başka bir yapılandırmaya gerek kalmadan rol bilgilerini haricilerden almanızı ve onlara göre kimlik doğrulaması yapmanızı sağlar.

802.1.X, APN, VPN, kablolu veya kablosuz ağ güvenliği için uluslararası standartlara uygundur.

IoT cihazlarınız için de kimlik doğrulaması sağlar.

NSS Bilgi Teknoloji Hizmetleri A.Ş.

İletişim Formu

Bize Yazın

Bize projeniz hakkında birkaç kelime yazın veya herhangi bir soru sorun, size en geç 1 iş günü içinde cevap vereceğiz.

rounded_1.png
				
					console.log( 'Code is Poetry' );
<script type="text/javascript" src="https://nss.formstack.com/forms/js.php/is_ortakl_talep_formu"></script><noscript><a href="https://nss.formstack.com/forms/is_ortakl_talep_formu" title="Online Form">Online Form - IS Ortaklığı Talep Formu</a></noscript><div style="text-align:right; font-size:x-small;"><a href="http://www.formstack.com?utm_source=jsembed&utm_medium=product&utm_campaign=product+branding&fa=h,3092505" title="Powered by Formstack">Powered by Formstack</a></div>