Uygulama Kontrolü

Verilerin düzenlenmesi, iş süreçlerinin ayrılması, eşleştirilmesi, dengelenmesi ve hataların raporlanmasına yönelik uygulama sistemlerinin kapsamına ilişkin kontrolleri sağlayın.
Veri Güvenliği

Uygulama
Kontrolü

 

 

Genel anlamı ile uygulama kontrolleri, verilerin düzenlenmesi, iş süreçlerinin ayrılması, eşleştirilmesi ve dengelenmesi ve hataların raporlanmasına yönelik uygulama sistemlerinin kapsamına ilişkin kontrollerin bütünüdür.

Uygulama kontrolleri iş süreçlerinde ilgili bilgi sistemine girişinden çıkışına kadar, tüm süreç boyunca tam ve doğru bir şekilde işlenmesi için tasarlanmış ve kurgulanmış kontrollerdir.

Verilerin sistemlere girilmesinden başlayarak; yetkilendirme, bütünlük ve tutarlılık kontrolleri, veri işleme, hesaplama, raporlama, ortaya çıkan hataların tespiti ve raporlanması, mutabakatlar ve çıktıların kontrolü gibi birçok kritik işlev, uygulama kontrolleri yardımıyla hatasız ve arzu edilen sonuca ulaşmaya izin verecek şekilde yerine getirilir.

Gerçekleşecek istisnaların ve hatalı işlemlerin uygun şekilde araştırılmasını sağlamak için otomatik kontroller manuel prosedürlerle birleştirilmelidir.

Diğer

- Çözümlerimiz

Çözüm Ortaklarımız

BLOG

NSS Bilgi Teknoloji Hizmetleri A.Ş.

Şirket

Altayçeşme Mah. Çamlı Sok. Dap Royal Center D Blok D:86 Maltepe / Istanbul / Türkiye

E-Posta

sales@nss.com.tr

İletişim Formu

Bize Yazın

Bize projeniz hakkında birkaç kelime yazın veya herhangi bir soru sorun, size en geç 1 iş günü içinde cevap vereceğiz.

rounded_1.png
				
					console.log( 'Code is Poetry' );
<script type="text/javascript" src="https://nss.formstack.com/forms/js.php/is_ortakl_talep_formu"></script><noscript><a href="https://nss.formstack.com/forms/is_ortakl_talep_formu" title="Online Form">Online Form - IS Ortaklığı Talep Formu</a></noscript><div style="text-align:right; font-size:x-small;"><a href="http://www.formstack.com?utm_source=jsembed&utm_medium=product&utm_campaign=product+branding&fa=h,3092505" title="Powered by Formstack">Powered by Formstack</a></div>