Senhasegura Go

Kullanıcının ayrıcalıklı görevlerini gerçekleştirmesine engel olmadan yönetici statüsündeki kişilerin bilgilerini korumayı amaçlayan ve Windows ve Linux ortamlarında faaliyet gösteren bir ayrıcalık yükseltme/kısıtlama modülüdür.
Hesap ve Şifre Güvenliği

Senhasegura
Go

 

 

PEDM (Privileged Elevation and Delegation Management), PAM çözümlerinin bir alt kategorisi olarak tanımlanabilir. PEDM çözümleri, PAM çözümlerine kıyasla çok daha ayrıntılı ve derinlemesine erişim kontrolleri sağlar.

PAM çözümlerinde “ya hep, ya hiç” mantığı vardır, yani bir kullanıcıya bir makine erişimi ya sağlanır ya da sağlanmaz.

Go gibi PEDM çözümleri de bu soruna çözüm getirmek için tasarlanmıştır. Bu sayede kullanıcılar makinelere erişebilir ama yapılacak konfigürasyonlarla bu makineler üzerindeki hareketleri kısıtlanabilir veya farklı izinler tanımlanabilir.

Hesap ve Şifre Güvenliği

Senhasagura GO 

Senhasegura.Go, yerel workstationlarda Windows UAC ve Farklı Çalıştır gibi işlevleri gerçekleştirmenize ve böylece Windows ve Linux’ta kaydedilen oturumlar dahil ayrıcalık gerektiren uygulamaları güvenle kullanabilmenize olanak tanır. Yerel bir ajan kullanan mimarisiyle farklı izinler ve kısıtlamalar tanımlanmış credentiallara erişmeyi ve bu şekilde makinelerde oturum açmayı sağlar.

Hassas bilgilere erişim için kullanıcı ayrıcalıklarını kişi ve gruplar bazında derinleştirmeye ve kritik ortamları izole etmeye izin verir. Aynı zamanda gerçekleştirilen oturumları kaydetmeye ve dolayısıyla daha fazla eylem izlenebilirliğine imkan sağlar. 

Bu sayede de ayrıcalıklı kullanıcıların hareketlerinin denetlenmesini kolaylaştırır. Ek olarak, Whitelist-Blacklistler oluşturmaya ve bu listeler sayesinde farklı kullanıcılara farklı uygulamalarda erişim kısıtlamaları ya da izinleri tanımlamaya olanak tanır.

Senhasegura.Go'nun sağlamakta olduğu faydalar aşağıdaki gibi sıralanabilir:

Windows UAC kullanmanın gerekli olduğu durumlarda ayrıcalıkları tanımlama ve gerektiğinde kısıtlama/yükseltme.

Denetim Masası ve ağ ara yüzlerinde ayrıcalık tanımlama ve gerektiğinde kısıtlama/yükseltme.

Kullanıcı kimliği ifşası olmadan ağ paylaşımlı dizinlere erişim sağlama.

Ayrıcalıkları yükseltilmiş ortamlarda yapılan faaliyetlerin oturum kaydını alma.

Workstation uygulamaları için allowlist-denylistler oluşturma.

Çeşitli görevler için 2FA OTP kullanımına olanak tanıma.

Diğer

- Çözümlerimiz

Çözüm Ortaklarımız

NSS Bilgi Teknoloji Hizmetleri A.Ş.

Şirket

Altayçeşme Mah. Çamlı Sok. Dap Royal Center D Blok D:86 Maltepe / Istanbul / Türkiye

E-Posta

sales@nss.com.tr

İletişim Formu

Bize Yazın

Bize projeniz hakkında birkaç kelime yazın veya herhangi bir soru sorun, size en geç 1 iş günü içinde cevap vereceğiz.

rounded_1.png
				
					console.log( 'Code is Poetry' );
<script type="text/javascript" src="https://nss.formstack.com/forms/js.php/is_ortakl_talep_formu"></script><noscript><a href="https://nss.formstack.com/forms/is_ortakl_talep_formu" title="Online Form">Online Form - IS Ortaklığı Talep Formu</a></noscript><div style="text-align:right; font-size:x-small;"><a href="http://www.formstack.com?utm_source=jsembed&utm_medium=product&utm_campaign=product+branding&fa=h,3092505" title="Powered by Formstack">Powered by Formstack</a></div>