SIEM

SIEM ve Log Yönetimi uzmanları her sayıda ve her kaynaktan, istenen miktarda veriyi toplayarak saklayabildiği, yedekli veri gölü oluşturma imkanı sağlar.


SIEM-SOAR ve Log Yönetimi

SIEM

SIEM güvenlik uzmanlarının her sayıda ve her kaynaktan, istenen miktarda veriyi toplayarak saklayabildiği, yedekli bir veri gölü oluşturma imkanı sağlayan sistemlerdir.

Oluşturulan veri gölü üzerinde gerçek zamanlı analizlerle zaafiyet veya tehdit, atak tespitine imkan verir. 

Otomatik bildirim özelliği ile uzmanları bilgilendirdiği gibi otomatik müdahale yeteneği ile gerçek zamanlı tehdit engelleme yapar ve verilerinizi korur.

SIEM-SOAR ve Log Yönetimi

Logsign Yeni Nesil SIEM

Organizasyonunuzda yer alan ve SIEM’e bağladığınız her kaynaktan sınırsız miktarda ve sürekli veri toplar. Toplanan veriler sıkıştırılarak saklanır. Verilerin toplanma aşamasında, depolanacak veri hacmini ve içeriğini Data Policy Manager ile ayarlayabilirsiniz.

 

Saklanacak veriyi süzmek, içeriğine müdahale etmek mümkündür. Böylece toplanan veri miktarı yüksek olsa bile ki önemli olan budur, saklanacak miktara siz karar verirsiniz. Veri normalizasyonu sonrası siber istihbarat verileri, kullanıcı kimlik ve davranış analizleri ile zenginleştirme yapar.

Ön tanımlı ve sonradan tanımlanabilen korelasyon kuralları ve alarmlarla yüksek görselleştirme başlatır. 

Gerçek zamanlı soruşturma ve tespit yapar. İç ve dış tehditlerin tespiti ve tehdit avcılığı yetenekleri ile görünmeyen riskleri de tespit ederek, aksiyona yönelik çıktılarla ya otomatik müdahale eder ya da güvenlik uzmanlarını müdahale etmeleri için bilgilendirir.

5651, KVKK, PCI DSS gibi kanun ve gerekliliklere uyumlu olmak da yetenekli bir SIEM çözümü ile mümkündür. 

 Veri korumak, imzalanmış şekilde saklamak ve yedeklemek, veri kaybı olmadan otomatik, zaman ayarlı raporlama yapmak temel bir gereksinimdir.

Diğer

- Çözümlerimiz

Çözüm Ortaklarımız

NSS Bilgi Teknoloji Hizmetleri A.Ş.

Şirket

Altayçeşme Mah. Çamlı Sok. Dap Royal Center D Blok D:86 Maltepe / Istanbul / Türkiye

E-Posta

sales@nss.com.tr

İletişim Formu

Bize Yazın

Bize projeniz hakkında birkaç kelime yazın veya herhangi bir soru sorun, size en geç 1 iş günü içinde cevap vereceğiz.

rounded_1.png
				
					console.log( 'Code is Poetry' );
<script type="text/javascript" src="https://nss.formstack.com/forms/js.php/is_ortakl_talep_formu"></script><noscript><a href="https://nss.formstack.com/forms/is_ortakl_talep_formu" title="Online Form">Online Form - IS Ortaklığı Talep Formu</a></noscript><div style="text-align:right; font-size:x-small;"><a href="http://www.formstack.com?utm_source=jsembed&utm_medium=product&utm_campaign=product+branding&fa=h,3092505" title="Powered by Formstack">Powered by Formstack</a></div>