DLP Nedir?

DLP Nedir? - Data Loss Prevention Nedir?

DLP Nedir?

DLP (Data Loss Prevention) Veri Kaybı Önleme sisteminin kısaltması olarak literatürde yer alan bir güvenlik yazılımıdır. Kurum içinde olan PC, Notebook, Sunucu gibi sistemlerden verinin kurum dışına yönlü engelleme/onay/kayıt altına alınması görevlerini üstlenir.

Metin, Dosya, Resim gibi içerik paylaşımlarında çeşitli algoritmalara bağlı analiz gerçekleştiren, içerik bazlı kontrol edebilen bir güvenlik yazılımıdır.

DLP’nin amacı; kurum içerisinde kullanılan ya da kurumun zorunlu olarak sahip olduğu verilerin yetkisiz uç noktalara gönderilmesini kayıt altına alarak gerektiğinde engellemek. Sisteme sızmayı başarmış Hacker’ların verileri dışarıya çıkarılmasını engellemek. Bir veri sızıntısı olup olmadığının ortaya çıkarılmasını sağlayacak kayıtları tutmak. Kuruma ait ortamlarda veri keşfi yapılarak veri envanteri oluşturmak ve gerektiğinde veri minimizasyonu yapmak.

DLP çözümleri birçok yasal yükümlülüğün ve standartların yerine getirilmesine, şirket verilerinin korunmasına vb. süreçlerin yönetilmesine olanak tanır.

Veri Güvenliği

Finans Sektöründe Hassas Veri Güvenliği

Finans sektörünün veri güvenliği ihtiyaçlarının karmaşık ortamında GTB Data Discovery’nin hassas işlemlerin korunmasını güçlendirmede oldukça etkilidir.

GTB - Hassas Verilerin Taşınması
Veri Güvenliği

Hassas Verilerin Taşınması

GTB Data Discovery, yüksek doğruluk derecesine sahip araçlar sağlayarak hassas verilerin güvenli bir şekilde taşınmasına yardımcı olur.

NSS - İçeriden Gelen Tehdit ve DLP
Veri Güvenliği

İçeriden Gelen Tehdit ve DLP

GTB DLP çözümleri ile hassas verilerin kasıtlı veya kasıtsız olarak sızmasını veya çalınmasını önleyerek içeriden gelen tehdit riskini azaltın.

NSS - Veri Koruma Günü
Veri Güvenliği

Veri Koruma Günü 2023

Bilgi Güvenliği Günü’nde (Veri Koruma Günü) çalışırken güvende kalmanızı sağlayacak ipuçlarını keşfedin.

Çözümlerimiz

Cloud DLP

Cloud DLP ile bulut veri kullanımının gerçek zamanlı keşfini, sınıflandırılmasını, görünürlüğünü ve kontrolünü sağlayın.

Read More »

Network DLP

Ağ üzerindeki tüm standart protokoller tarafından trafiği denetleyin ve tanımlanmış DLP ilkelerini ihlal eden içerikleri tespit edin.

Read More »

Veri Keşfi (eDiscovery)

Dosya sunucuları, masaüstü ve dizüstü bilgisayarlar dahil olmak üzere ağdaki her bir noktayı tarayın, geri dönüşüm kutusunda atıl durumda bulunan dosyaları bile silin.

Read More »
- - Çözüm Ortaklarımız
GTB Technologies, veri güvenliği alanında lider,  dünyanın en büyük şirket ve kurumları için çeşitli veri güvenlik çözümleri sunuyor.

GTB Technologies, veri merkezli güvenlik çözümleri oluşturup proaktif olarak verilerin korunmasını ve ihlallerin durdurulmasını sağlar.

NSS Bilgi Teknoloji Hizmetleri A.Ş.

İletişim Formu

Bize Yazın

Bize projeniz hakkında birkaç kelime yazın veya herhangi bir soru sorun, size en geç 1 iş günü içinde cevap vereceğiz.

rounded_1.png
				
					console.log( 'Code is Poetry' );
<script type="text/javascript" src="https://nss.formstack.com/forms/js.php/is_ortakl_talep_formu"></script><noscript><a href="https://nss.formstack.com/forms/is_ortakl_talep_formu" title="Online Form">Online Form - IS Ortaklığı Talep Formu</a></noscript><div style="text-align:right; font-size:x-small;"><a href="http://www.formstack.com?utm_source=jsembed&utm_medium=product&utm_campaign=product+branding&fa=h,3092505" title="Powered by Formstack">Powered by Formstack</a></div>