İçeriden Gelen Tehditlere Karşı Siber Güvenlik

İçeriden Gelen Tehditlere Karşı Siber Güvenlik

Bilişim Teknolojileri

Bilişim araçlarının genişlemesi ve çeşitlendirilmesi, bilişim endüstrisinin ve kullanıcı firmaların hızla büyümesine yol açarken en yeni teknolojik eğilimler maliyetleri de beraberinde getiriyor. Firmaların iş yükünün artışı nedeniyle kullanılan uygulamaların güncellenerek modernize edilmesi sonucunda da veri kaybı korumasında zayıflıklar ortaya çıkabiliyor.

Geleneksel DLP ve Siber Güvenlik Araçları  Ne Durumda?

Modern veri yönetimine göre tasarlanmayan geleneksel DLP çözümlerini içeren siber güvenlik araçlarının günümüzde yetersiz kaldığını kabul etmek zorundayız. Özellikle son zamanların kendini kabul ettirmiş iki önemli olgusu ‘Büyük Veri’ ve ‘Bulut Teknolojileri’ eski DLP yaklaşımlarının artık modasının geçmesine neden oldu.

Büyük Veri

Büyük Veri’nin gücünü kullanan firmaların sayısı son dönemde katlanarak artıyor. Bu nedenle, oluşan devasa bilgi içeriği veri yönetiminde yeni yöntemlere duyulan ihtiyacı açıkça ortaya çıkardı. Buna rağmen birçok kuruluş DLP çözümlerine yoğunlaşmak yerine güvenlik konusunu dikkate almaksızın doğru olmayan uygulamalara başvuruyor. Yakın zamanda Gartner tarafından yayınlanan bir raporda bu yetersiz veri yönetimi ve depolama uygulamalarının, firmaların sahip oldukları muazzam boyuttaki veri içeriğini doğru şekilde yönetememesine neden olduğu açıklandı.

Bulut Teknolojileri

Bulut teknolojileri artık eskisi gibi ürkütücü bir konu olmaktan çıktı ve ana akım bir çözüm haline geldi. Fakat bu teknolojik sıçrayış da beraberinde çeşitli sıkıntılar getirdi. Bulut teknolojilerini modern firmalar için cazip hale getiren unsurlar aynı zamanda veri koruma ile ilgili de daha fazla sorumluluğu ortaya çıkardı. Bulutta depolanan bilgilere herhangi bir konumdan ulaşılabilmesi ve bilgilerin çekip alınabilmesi kurumsal verilere dair riskleri de arttırdı.

Günümüzün Veri Ortamı için Veri Koruma Neden Yetersiz?

Günümüzde veri ortamlarını yönetmek çok fazla sayıda kaynağı idare etmeyi gerektiriyor. Bu durum veri korumadan çok istatistiksel sınıflandırma ve analize odaklanan UAM, UBA ve DLP gibi geleneksel siber güvenlik çözümlerinin içerideki tehditleri ya da veri ihlallerini yönetmede etkisiz kalmasına sebep oluyor.

İçeriden Gelen Tehditlere Karşı Etkili Siber Güvenlik Araçları: GTB’s Data Protection That WorksTM

Sektörün gerçekliklerini göz önünde bulunduran GTB, sunduğu çözümlerle veri yönetiminin zorluklarını ortadan kaldırıyor. Yapay zekâ yaklaşımıyla, sistemlerin ağı öğrenmesini ve eşleştirmesini sağlayan GTB çözümleri kullanıcıları diğer platformlara bağlanma zorunluluğuna sahip sıkıcı BT süreçlerinden kurtarıyor. Ayrıca sunduğu Smart DLP çözümünün hassasiyeti, sistemden sorumlu yöneticilerin hatalar ve yanlış pozitiflerle uğraşarak zaman kaybetmesini ortadan kaldırarak süreçlerin daha akıcı hale gelmesini sağlıyor.

Veri Güvenliği

Finans Sektöründe Hassas Veri Güvenliği

Finans sektörünün veri güvenliği ihtiyaçlarının karmaşık ortamında GTB Data Discovery’nin hassas işlemlerin korunmasını güçlendirmede oldukça etkilidir.

GTB - Hassas Verilerin Taşınması
Veri Güvenliği

Hassas Verilerin Taşınması

GTB Data Discovery, yüksek doğruluk derecesine sahip araçlar sağlayarak hassas verilerin güvenli bir şekilde taşınmasına yardımcı olur.

NSS - İçeriden Gelen Tehdit ve DLP
Veri Güvenliği

İçeriden Gelen Tehdit ve DLP

GTB DLP çözümleri ile hassas verilerin kasıtlı veya kasıtsız olarak sızmasını veya çalınmasını önleyerek içeriden gelen tehdit riskini azaltın.

NSS - Veri Koruma Günü
Veri Güvenliği

Veri Koruma Günü 2023

Bilgi Güvenliği Günü’nde (Veri Koruma Günü) çalışırken güvende kalmanızı sağlayacak ipuçlarını keşfedin.

Çözümlerimiz

Cloud DLP

Cloud DLP ile bulut veri kullanımının gerçek zamanlı keşfini, sınıflandırılmasını, görünürlüğünü ve kontrolünü sağlayın.

Read More »

Network DLP

Ağ üzerindeki tüm standart protokoller tarafından trafiği denetleyin ve tanımlanmış DLP ilkelerini ihlal eden içerikleri tespit edin.

Read More »

Veri Keşfi (eDiscovery)

Dosya sunucuları, masaüstü ve dizüstü bilgisayarlar dahil olmak üzere ağdaki her bir noktayı tarayın, geri dönüşüm kutusunda atıl durumda bulunan dosyaları bile silin.

Read More »
- - Çözüm Ortaklarımız
GTB Technologies, veri güvenliği alanında lider,  dünyanın en büyük şirket ve kurumları için çeşitli veri güvenlik çözümleri sunuyor.

GTB Technologies, veri merkezli güvenlik çözümleri oluşturup proaktif olarak verilerin korunmasını ve ihlallerin durdurulmasını sağlar.

NSS Bilgi Teknoloji Hizmetleri A.Ş.

İletişim Formu

Bize Yazın

Bize projeniz hakkında birkaç kelime yazın veya herhangi bir soru sorun, size en geç 1 iş günü içinde cevap vereceğiz.

rounded_1.png
				
					console.log( 'Code is Poetry' );
<script type="text/javascript" src="https://nss.formstack.com/forms/js.php/is_ortakl_talep_formu"></script><noscript><a href="https://nss.formstack.com/forms/is_ortakl_talep_formu" title="Online Form">Online Form - IS Ortaklığı Talep Formu</a></noscript><div style="text-align:right; font-size:x-small;"><a href="http://www.formstack.com?utm_source=jsembed&utm_medium=product&utm_campaign=product+branding&fa=h,3092505" title="Powered by Formstack">Powered by Formstack</a></div>