SASE on the Edge

SASE on the Edge

Yeni global iş gerçeklikleri, veri koruma alanında bir dizi yeni zorlukla birlikte baş gösterdi. Şirket sistem erişimindeki ağ konfigürasyonu ve normlardaki değişiklikler, hepsini olmasa da birçok geleneksel güvenlik modelini etkisiz hale getirdi. Küresel ticarette pandemi çalışma ortamına geçiş, bu güvenlik sorunlarını daha da açığa çıkardı. Örnek olarak Mayıs ayında yapılan bir Gallup anketi, 10 beyaz yakalı çalışandan 7 tanesinin hala evden çalıştığını göstermiştir. Bilgi güvenliği perspektifinden bakacak olursak bu, çalışanların büyük çoğunluğunun şirket ağlarına belirli bir düzeni olan workstationlarının dışında eriştiği anlamına gelir.

Uzaktan çalışma ve diğer benzer çalışma prensiplerinin artmakta olan yaygınlığı, dijital iletişim ve bilgi dağıtımının geniş bir coğrafi alanda, ancak tek bir entegre çalışma ortamında sürdürülmesi ilkesiyle çalışan wide-area networking (WAN) olgusunu da oldukça öne çıkardı. Bu da yeni gerçeklere hitap edebilecek güvenlik araçlarına sürekli yükselen bir talebi beraberinde getirdi. Birçok kuruluş, yaygın ağların güvenliğini sağlamak için tasarlanmış Secure Access Service Edge (SASE) çözümlerine yöneldi.

Ancak şirketler SASE protokollerini aşmanın yollarını bulan ve hızla değişen bir teknoloji manzarasıyla karşı karşıya. Çalışanlar için artık şirket VPN’lerini aşmanın ve hatta SaaS tabanlı web güvenliklerini devre dışı bırakmanın bir sürü yolu var. Yöneticilerin ihtiyaç duyduğu şey, sürekli artan SASE güvenlik açıklarına uyum sağlayabilecek ve bunlara yanıt verebilecek bir platformdur.

Tam teşekküllü bir çözüm için Endpoint DLP that Works

Bu kurumsal zorluklarla baş etmeyi kendine misyon edinen GTB, kısa süre önce DLP the Works platformunun yeni sürümünü duyurdu. GTB’nin yenilikçi ve AI destekli DLP’sinin en son sürümü, çeşitli uç nokta sorunlarını hedef alır ve ağ esnekliğini sürdürülebilir kılması gereken işletmelere çözümler sunar.

Geliştirilmiş platform, MIP motorunu kullanarak dosyaları sınıflandırmak ve korumak için GTB’nin Endpoint ajanına entegre çalışan Advanced MIP desteğini sunar. DLP çözümü ayrıca Microsoft Teams gibi eski collab araçlarını kullanmak için de koruma sağlayarak, dosya yükleme ve aktarımlarını güvence altına alır ve bu araçlarına sorunsuz kullanımına da olanak tanır. Ayrıca, tümü Endpoint ajanı düzeyinde olmak üzere, Off-prem Printing protokolleri gibi şirket dışı işlemler için de denetimler sağlar. Geliştirilmiş File Share DLP fonksiyonu, erişimi kontrol eder ve dosya paylaşım etkinliklerini izler. Hassas dosyaların tanımlanmış pathlere kaydedilmesini doğru şekilde önlemeye yönelik benzersiz yetenekler içerir.

Ayrıca, GTB’nin veri kaybı koruma yazılımının en son iterasyonu, imza algılama doğruluğunu daha da artırarak IT departmanlarına ve son kullanıcılara veri tabanlı operasyonları düzene sokmak için ihtiyaç duydukları güvenceyi sağladı.

Faydalar
Görünürlük: Hassas verileri keşfedin, hatalı iş süreci veya hassas verilerin ihlali girişimleri de dahil olmak üzere içeriden gelen tehditleri tespit edin ve ele alın.

Koruma: Hem ağda hem de ağ dışında veri koruma, ihlal önleme ve olaylara yanıt vermeyi otomatikleştirin. Örneğin, kullanıcı workstationlarında, FileShares’te ve bulut depolamada bulunan dosyalardaki hassas verileri bulun ve onları karantinaya alın.

Bildirim: Farkındalığı artırmak ve son kullanıcıyı siber güvenlik ve kurumsal politikalar hakkında eğitmek için ihlaller konusunda çalışanları uyarın ve eğitin.

Eğitim: Siber güvenlik eğitimine başlayın. Politikaları ihlal eden son kullanıcıları belirleyin ve onları bu konuda bilgilendirin.

Kullanıcıya Sağladığı Yararlar
Çalışanlar ve kuruluşlar, kuruluştan çıkan bilgilerin nereye gönderildiği ve nerede saklandığı konusunda bilgi ve denetime sahip olurlar.

Korumayı ve son kullanıcı benimsemesini artıran, ürettikleri verilerin nasıl kontrol edildiğine etki etmelerini sağlamak için kullanıcı sınıflandırmasına izin verme yeteneği vardır.

Universal politikalara sahip tek bir Central Management Dashboardunda tüm etki alanınızdaki verilerinizi kontrol edin.

Son kullanıcıları olası uyumsuz – riskli faaliyetlere karşı uyarma, kötü niyetli kişilerden ve hatalardan koruma yeteneği ile birlikte birçok kontrol düzeyini bünyesinde barındırır.

Tam kapsamlı veri keşfi koleksiyonu, hassas verileri depolandığı her yerde algılar ve güçlü sınıflandırma, filigran ve diğer kontroller sağlar.

Kimin hangi verileri, hangi aygıtlara kopyalayabileceği, nelerin yazdırılabileceği ve/veya filigran eklenip eklenemeyeceği konusunda tam teknik kontroller sağlar.

GRC iş akışlarıyla entegre edilebilir.

İşletmeye Sağladığı Faydalar
• Para cezaları ve uyumsuzluk riskini azaltın.
• Fikrî mülkiyeti ve kurumsal varlıkları koruyun.
• Sektör, regülatör ve kurumsal politikalar kapsamında compliance’ları sağlayın.
• Sınırları zorlama ve ne tür hassas bilgilerin nereye akabileceğini kontrol etme yeteneğini elinizde bulundurun.
• Üçüncü taraflara akan verileri ve iş birimleri arasındaki veri akışının kontrolünü sağlayın.

Veri Güvenliği

Finans Sektöründe Hassas Veri Güvenliği

Finans sektörünün veri güvenliği ihtiyaçlarının karmaşık ortamında GTB Data Discovery’nin hassas işlemlerin korunmasını güçlendirmede oldukça etkilidir.

GTB - Hassas Verilerin Taşınması
Veri Güvenliği

Hassas Verilerin Taşınması

GTB Data Discovery, yüksek doğruluk derecesine sahip araçlar sağlayarak hassas verilerin güvenli bir şekilde taşınmasına yardımcı olur.

NSS - İçeriden Gelen Tehdit ve DLP
Veri Güvenliği

İçeriden Gelen Tehdit ve DLP

GTB DLP çözümleri ile hassas verilerin kasıtlı veya kasıtsız olarak sızmasını veya çalınmasını önleyerek içeriden gelen tehdit riskini azaltın.

NSS - Veri Koruma Günü
Veri Güvenliği

Veri Koruma Günü 2023

Bilgi Güvenliği Günü’nde (Veri Koruma Günü) çalışırken güvende kalmanızı sağlayacak ipuçlarını keşfedin.

Çözümlerimiz

Cloud DLP

Cloud DLP ile bulut veri kullanımının gerçek zamanlı keşfini, sınıflandırılmasını, görünürlüğünü ve kontrolünü sağlayın.

Read More »

Network DLP

Ağ üzerindeki tüm standart protokoller tarafından trafiği denetleyin ve tanımlanmış DLP ilkelerini ihlal eden içerikleri tespit edin.

Read More »

Veri Keşfi (eDiscovery)

Dosya sunucuları, masaüstü ve dizüstü bilgisayarlar dahil olmak üzere ağdaki her bir noktayı tarayın, geri dönüşüm kutusunda atıl durumda bulunan dosyaları bile silin.

Read More »
- - Çözüm Ortaklarımız
GTB Technologies, veri güvenliği alanında lider,  dünyanın en büyük şirket ve kurumları için çeşitli veri güvenlik çözümleri sunuyor.

GTB Technologies, veri merkezli güvenlik çözümleri oluşturup proaktif olarak verilerin korunmasını ve ihlallerin durdurulmasını sağlar.

NSS Bilgi Teknoloji Hizmetleri A.Ş.

İletişim Formu

Bize Yazın

Bize projeniz hakkında birkaç kelime yazın veya herhangi bir soru sorun, size en geç 1 iş günü içinde cevap vereceğiz.

rounded_1.png
				
					console.log( 'Code is Poetry' );
<script type="text/javascript" src="https://nss.formstack.com/forms/js.php/is_ortakl_talep_formu"></script><noscript><a href="https://nss.formstack.com/forms/is_ortakl_talep_formu" title="Online Form">Online Form - IS Ortaklığı Talep Formu</a></noscript><div style="text-align:right; font-size:x-small;"><a href="http://www.formstack.com?utm_source=jsembed&utm_medium=product&utm_campaign=product+branding&fa=h,3092505" title="Powered by Formstack">Powered by Formstack</a></div>