GTB ile Zero Trust Veri Koruması

Zero Trust - NSS Teknoloji

GTB ile Zero Trust Veri Koruması

“Bir kuruluşun ağındaki her şeyin güvenilir olduğu” varsayımı üzerinde çalışan geleneksel güvenlik modelleri, artan saldırıların karmaşıklığı ve içeriden gelen tehditlerin ağlar üzerinde yarattığı tehlikeler nedeniyle artık güncelliğini yitirmeye başladı.

Şirket ortamının tamamını korumak amacıyla tasarlanan bu geleneksel güvenlik yapıları içeriden gelmesi muhtemel tehditleri göremiyor, dolayısıyla kırmızı alarm durumu otomatik olarak yeşile dönüyor. İçeriden gelen tehditler de ağ boyunca kesintisiz hareket edebiliyor ve yöneticilerin bilgisi olmadan hassas ve değerli verileri rahatlıkla ağın dışına çıkarabiliyor. Tahmin edersiniz ki; ortaya çıkan bu zayıflıklar en ağır veri sızıntısı tehlikesinin de ana kaynağını oluşturuyor.

İş operasyonlarına dair yeni yöntemler de bu tehlikeyi artırıyor. Şirketler eskiden olduğu gibi merkezi değil, kurumsal veri merkezleri genellikle kapsayıcı sistemlerden oluşuyor. Fakat çok çeşitli kullanıcıların şirket içinde veya bulutta birbirinden farklı cihazlar üzerinden çalışan uygulamalarla verilere ulaşması olası riskleri artırıyor. Bu genişletilmiş veri değişimi ağı üzerinde işlem yapılması, çalışan veya müşteri verilerinin kaybına neden olabiliyor.

Bu Önemli Sorunları Çözmek İçin Şimdi Yepyeni Bir Yaklaşım Var

“GTB ile Zero Trust Veri Koruması…

GTB’nin sunduğu Zero Trust modeli ‘Asla Güvenme, Her Zaman Doğrula!’ ilkesine dayanan iç güvenlik varsayımıyla çözüm üretiyor. Zero Trust ne kullanıcı ne de cihazına güvenmez, her zaman verileri çalmaya çalışan bir harici cihaz olduğu inancıyla çalışır.

Kullanıcılar ve cihazları için daha fazla kimlik doğrulama katmanına ek olarak Zero Trust, ağ içindeki anormal hareketleri de saptayarak vurgular. Bu durum sisteme hali hazırda erişim sağlayabilenlerin bile herhangi bir tehlike yaratmayacağını garantilemektedir. Bu nedenle, veri güvenliğine yönelik bir tehdit olduğunu belirten kullanıcı komutlarını almak için davranışsal belirteçlerin kullanılması Zero Trust’ın önemli bir parçasıdır.

Siber güvenlik yaklaşımından daha güçlü Zero Trust modeline geçmek isteyen şirketler için en iyi çözüm yeni nesil Smart DLP teknolojileridir. Bu teknoloji veri kaybı korumasına akıllı algoritmalar uygulayarak sistem yöneticilerinin tehdit altındaki şirket bilgileriyle ilgili tüm hareketleri izlemesini sağlar ve verileri koruma altına alır.

Veri Güvenliği

Finans Sektöründe Hassas Veri Güvenliği

Finans sektörünün veri güvenliği ihtiyaçlarının karmaşık ortamında GTB Data Discovery’nin hassas işlemlerin korunmasını güçlendirmede oldukça etkilidir.

GTB - Hassas Verilerin Taşınması
Veri Güvenliği

Hassas Verilerin Taşınması

GTB Data Discovery, yüksek doğruluk derecesine sahip araçlar sağlayarak hassas verilerin güvenli bir şekilde taşınmasına yardımcı olur.

NSS - İçeriden Gelen Tehdit ve DLP
Veri Güvenliği

İçeriden Gelen Tehdit ve DLP

GTB DLP çözümleri ile hassas verilerin kasıtlı veya kasıtsız olarak sızmasını veya çalınmasını önleyerek içeriden gelen tehdit riskini azaltın.

NSS - Veri Koruma Günü
Veri Güvenliği

Veri Koruma Günü 2023

Bilgi Güvenliği Günü’nde (Veri Koruma Günü) çalışırken güvende kalmanızı sağlayacak ipuçlarını keşfedin.

Çözümlerimiz

Cloud DLP

Cloud DLP ile bulut veri kullanımının gerçek zamanlı keşfini, sınıflandırılmasını, görünürlüğünü ve kontrolünü sağlayın.

Read More »

Network DLP

Ağ üzerindeki tüm standart protokoller tarafından trafiği denetleyin ve tanımlanmış DLP ilkelerini ihlal eden içerikleri tespit edin.

Read More »

Veri Keşfi (eDiscovery)

Dosya sunucuları, masaüstü ve dizüstü bilgisayarlar dahil olmak üzere ağdaki her bir noktayı tarayın, geri dönüşüm kutusunda atıl durumda bulunan dosyaları bile silin.

Read More »
- - Çözüm Ortaklarımız
GTB Technologies, veri güvenliği alanında lider,  dünyanın en büyük şirket ve kurumları için çeşitli veri güvenlik çözümleri sunuyor.

GTB Technologies, veri merkezli güvenlik çözümleri oluşturup proaktif olarak verilerin korunmasını ve ihlallerin durdurulmasını sağlar.

NSS Bilgi Teknoloji Hizmetleri A.Ş.

İletişim Formu

Bize Yazın

Bize projeniz hakkında birkaç kelime yazın veya herhangi bir soru sorun, size en geç 1 iş günü içinde cevap vereceğiz.

rounded_1.png
				
					console.log( 'Code is Poetry' );
<script type="text/javascript" src="https://nss.formstack.com/forms/js.php/is_ortakl_talep_formu"></script><noscript><a href="https://nss.formstack.com/forms/is_ortakl_talep_formu" title="Online Form">Online Form - IS Ortaklığı Talep Formu</a></noscript><div style="text-align:right; font-size:x-small;"><a href="http://www.formstack.com?utm_source=jsembed&utm_medium=product&utm_campaign=product+branding&fa=h,3092505" title="Powered by Formstack">Powered by Formstack</a></div>