İçeriden Gelen Tehdit ve DLP

NSS - İçeriden Gelen Tehdit ve DLP

İçeriden tehdit, bir kuruluş içindeki hassas bilgilere veya sistemlere erişimi olan kişilerin oluşturduğu güvenlik riskini ifade eder. Buna çalışanlar, üçüncü taraf satıcılar, yükleniciler ve kötü amaçlı yazılımlar dahil olabilir. İçeriden tehditler kasıtsız olarak (ör. dikkatsiz eylemler veya kimlik avı dolandırıcılıklarına kanarak) veya kasıtlı olarak (ör. kişisel kazanç veya sabotaj için veri hırsızlığı) oluşabilir.

DLP (Data Loss Prevention), kuruluşların hassas verilerinin sızdırılmasını veya çalınmasını önlemeye yardımcı olan bir teknolojidir. DLP çözümleri, kredi kartı numaraları, sosyal güvenlik numaraları veya yapılandırılmamış gizli iş bilgileri gibi hassas verilerin akışını izler, kontrol eder ve kuruluşun güvenlik politikalarını ihlal etmeleri durumunda yöneticileri uyarabilir veya aktarımları engelleyebilir. DLP’yi uygulayan kuruluşlar, içeriden gelen tehditleri ve veri ihlalleri riskini azaltabilir.

 

GTB DLP içeriden gelen tehditleri nasıl durdurur? 
GTB DLP, bir kuruluşun ağındaki hassas veri akışını hem şirket içinde hem de şirket dışında izleyerek ve kontrol ederek içeriden gelen tehditleri durdurur.

Bu, aşağıdaki adımlarla elde edilir:

Tanımlama: GTB DLP sistemleri, hassas verileri kredi kartı numaraları, sosyal güvenlik numaraları veya gizli iş bilgileri gibi belirli kriterleri tanımlayacak şekilde yapılandırır.

İzleme: GTB DLP sistemleri, hassas verilerin uygunsuz bir şekilde iletilmediğinden veya erişilmediğinden emin olmak için kuruluş ağını hem içinde hem de dışında veri akışını sürekli olarak izler.

Uygulama: Bir ihlal tespit edilirse, GTB DLP sistemleri, kuruluşun güvenlik politikalarına bağlı olarak yöneticileri uyarabilir veya hassas verilerin aktarılmasını otomatik olarak engeller.

GTB’nin DLP Workstm çözümlerini uygulayan kuruluşlar, hassas verilerin kasıtlı veya kasıtsız olarak sızmasını veya çalınmasını önleyerek içeriden gelen tehdit riskini azaltabilir. Ek olarak DLP, kuruluşların veri ihlallerini daha hızlı tespit etmesine, önlemesine ve bunlara yanıt vermesine, hassas verileri sızdıran aktörleri bulmasına, böylece potansiyel hasarın azaltılmasına ve genel güvenliği iyileştirilmesine yardımcı olabilir.

Veri Güvenliği

Finans Sektöründe Hassas Veri Güvenliği

Finans sektörünün veri güvenliği ihtiyaçlarının karmaşık ortamında GTB Data Discovery’nin hassas işlemlerin korunmasını güçlendirmede oldukça etkilidir.

GTB - Hassas Verilerin Taşınması
Veri Güvenliği

Hassas Verilerin Taşınması

GTB Data Discovery, yüksek doğruluk derecesine sahip araçlar sağlayarak hassas verilerin güvenli bir şekilde taşınmasına yardımcı olur.

NSS - Veri Koruma Günü
Veri Güvenliği

Veri Koruma Günü 2023

Bilgi Güvenliği Günü’nde (Veri Koruma Günü) çalışırken güvende kalmanızı sağlayacak ipuçlarını keşfedin.

Veri Güvenliği

Veri Gizliliği Yöneticisi

Verilerin gizliliğini, nasıl toplanması, depolanması, yönetilmesi ve 3.kişilerle nasıl paylaşılması gerektiğini yönetin.

Çözümlerimiz

Cloud DLP

Cloud DLP ile bulut veri kullanımının gerçek zamanlı keşfini, sınıflandırılmasını, görünürlüğünü ve kontrolünü sağlayın.

Read More »

Network DLP

Ağ üzerindeki tüm standart protokoller tarafından trafiği denetleyin ve tanımlanmış DLP ilkelerini ihlal eden içerikleri tespit edin.

Read More »

Veri Keşfi (eDiscovery)

Dosya sunucuları, masaüstü ve dizüstü bilgisayarlar dahil olmak üzere ağdaki her bir noktayı tarayın, geri dönüşüm kutusunda atıl durumda bulunan dosyaları bile silin.

Read More »
- - Çözüm Ortaklarımız
GTB Technologies, veri güvenliği alanında lider,  dünyanın en büyük şirket ve kurumları için çeşitli veri güvenlik çözümleri sunuyor.

GTB Technologies, veri merkezli güvenlik çözümleri oluşturup proaktif olarak verilerin korunmasını ve ihlallerin durdurulmasını sağlar.

NSS Bilgi Teknoloji Hizmetleri A.Ş.

İletişim Formu

Bize Yazın

Bize projeniz hakkında birkaç kelime yazın veya herhangi bir soru sorun, size en geç 1 iş günü içinde cevap vereceğiz.

rounded_1.png
				
					console.log( 'Code is Poetry' );
<script type="text/javascript" src="https://nss.formstack.com/forms/js.php/is_ortakl_talep_formu"></script><noscript><a href="https://nss.formstack.com/forms/is_ortakl_talep_formu" title="Online Form">Online Form - IS Ortaklığı Talep Formu</a></noscript><div style="text-align:right; font-size:x-small;"><a href="http://www.formstack.com?utm_source=jsembed&utm_medium=product&utm_campaign=product+branding&fa=h,3092505" title="Powered by Formstack">Powered by Formstack</a></div>