Ağ Segmentasyonu

S3M Security - Network Segmentation

Ağ segmentasyonu nedir?
Özellikle büyük kuruluşlarda, şirket ağını büyük bir parça olarak değerlendirmeye ve yönetmeye çalışmak, işleri çok fazla hale getirecektir. Ağ segmentasyonu, ağ performansını, güvenlik ve yönetilebilirliği artırmak için bir bilgisayar ağını daha küçük alt ağlara veya segmentlere bölme uygulamasıdır. Bir ağı daha küçük segmentlere bölerek, bir kuruluş ağ trafiğini daha iyi kontrol edebilir ve izleyebilir, güvenlik ihlallerinin etkisini azaltabilir ve kötü amaçlı yazılımların veya diğer siber saldırıların yayılmasını sınırlandırabilir.

Ağ segmentasyonu neden önemlidir?
Geliştirilmiş Ağ Performansı: Bir ağı bölümlere ayırarak, bir kuruluş ağ tıkanıklığını azaltabilir ve genel ağ performansını artırabilir. Bunun nedeni, her segmentin belirli trafik türlerini ele alacak şekilde tasarlanabilmesi ve ağ kaynaklarının daha verimli kullanılmasını sağlayacak şekilde tasarlanabilmesidir.
Gelişmiş Güvenlik: Ağ segmentasyonu, güvenlik ihlallerinin ve kötü amaçlı yazılımların yayılmasını sınırlandırarak güvenliği de artırabilir. Bir kuruluş, kritik varlıkları ve hassas verileri ayrı segmentlere ayırarak, yetkisiz erişim ve veri ihlalleri riskini en aza indirebilir.
Uyum: Birçok endüstri ve düzenleyici çerçeve, kuruluşların veri gizliliği ve güvenlik üzerinde katı kontrolleri sürdürmesini gerektirir. Ağ segmentasyonu, hassas verilere erişimi sınırlandırarak ve ağ trafiği üzerinde daha fazla görünürlük ve kontrol sağlayarak kuruluşların bu gereksinimleri karşılamalarına yardımcı olabilir.
Basitleştirilmiş Ağ Yönetimi: Son olarak, ağ segmentasyonu ağ sorunlarını izlemeyi ve gidermeyi kolaylaştırarak ağ yönetimini basitleştirebilir. Sınırlı sayıda cihaz ve uygulama içeren her segmentte, ağ yöneticileri ağ sorunlarını daha kolay tanımlayabilir ve çözebilir, kesinti süresini azaltabilir ve genel ağ kullanılabilirliğini artırabilir.

Herhangi bir güvenlik açığının farkında olun.
S3M Güvenlik NAC çözümünde bir ağ güvenliği yaklaşımı oluştururken, ağ segmentasyonu gerçekleştirerek her ağ bölümünde tam kontrol ve güvenlik sağlamak amaçlanmıştır. Ağ trafiğinin görselleştirilmesini sağlayarak kuruluşun bu konuda daha bilinçli davranmasını sağlamayı amaçlamaktadır ve operasyonel faaliyetlerde meydana gelebilecek güvenlik açıklarının farkında olmayı sağlar. Aynı zamanda, uygulamalar, kullanıcılar, cihazlar ve hizmetler mantıklı bir yapıda birbirinden ayrılır ve her biri ayrı güvenlik teknikleri kullanır. Politika ihlallerini ve şüpheli davranışları analiz etmeyi kolaylaştırır. Ağ güvenlik teknikleri farklı şekillerde uygulandığından, operasyonel verimliliği artırır ve süreçlere getireceği güvenlik ile maksimum kâr elde eder.

Ağ Güvenliği

IoT/OT Güvenliği

IoT güvenliğini sağlamak, ağ güvenliğinizin bütünlüğü için gereklidir. IoT cihazların kontrollerini sağlayın ve kuruma sızabilecek tehlikeleri önleyin.

Ağ Güvenliği

BYOD & Misafir Erişim Güvenliği

BYOD güvenliğini ve misafir erişim güvenliğini sağlamak şirketler için hayati değer taşır. S3M ile BYOD ve misafir cihazlarını ayrı ağlarda güvende tutun.

Çözümlerimiz

Kimlik Doğrulama (AAA)

Regülasyonlara uyumluluk ve dünya standartlarında koruma için Authentication AAA modülünün gelişmiş kimlik doğrulama özelliklerinden faydalanın.

Read More »
S3M Security - EdgeBoX

MSSP NAC | EdgeBoX

S3M Security’nin dünyanın ilk MSSP NAC yaklaşımı EdgeBoX ile ağ güvenliğinizin kontrolünü elinize alın ve kritik verilerinizi koruyun.

Read More »

Hotspot

Wi-Fi ağlarındaki tüm harici kullanıcılar için gelişmiş ortak erişim noktası özellikleri ile misafir erişiminin güvenli ve uyumlu olmasını sağlayın.

Read More »
- - Çözüm Ortaklarımız

S3M Security artan siber tehditler ve saldırılar karşısında kuruluşlara güvenli ortamlar sağlamak için her gün yeni yaklaşımlar ve çözümler geliştirmektedir.

NSS Bilgi Teknoloji Hizmetleri A.Ş.

İletişim Formu

Bize Yazın

Bize projeniz hakkında birkaç kelime yazın veya herhangi bir soru sorun, size en geç 1 iş günü içinde cevap vereceğiz.

rounded_1.png
				
					console.log( 'Code is Poetry' );
<script type="text/javascript" src="https://nss.formstack.com/forms/js.php/is_ortakl_talep_formu"></script><noscript><a href="https://nss.formstack.com/forms/is_ortakl_talep_formu" title="Online Form">Online Form - IS Ortaklığı Talep Formu</a></noscript><div style="text-align:right; font-size:x-small;"><a href="http://www.formstack.com?utm_source=jsembed&utm_medium=product&utm_campaign=product+branding&fa=h,3092505" title="Powered by Formstack">Powered by Formstack</a></div>