NAC Sistemlerinde Biyometrik Kimlik Doğrulama ile Ağ Güvenliğini Artırma

Dijital dünya geliştikçe, şirketler giderek daha karmaşık siber tehditlerle karşı karşıya kalıyor. NAC sistemleri, kurumsal ağların güvenliğini sağlamada çok önemli bir rol oynar, ancak geleneksel kimlik doğrulama yöntemleri, yeni nesil saldırganlar karşısında yetersiz kalabilir. İşte burada biyometrik kimlik doğrulama devreye giriyor ve benzersiz yöntemlerle ağ güvenliğinde devrim yaratıyor.

Biyometrik kimlik doğrulama, kimliklerini doğrulamak için bireylerin ayırt edici fiziksel veya davranışsal özelliklerinden yararlanır. Kuruluşlar, parmak izleri, iris taramaları veya yüz tanıma gibi güvenlik tekniklerini kullanarak NAC sistemlerini yetkisiz erişim denemelerine karşı güçlendirebilir. Parolalar veya belirteçlerin aksine biyometrik veriler kolayca kopyalanamaz, bu da onu kimlik hırsızlığı ve dolandırıcılıklara karşı mücadelede paha biçilmez bir varlık haline getirir.

Biyometrik kimlik doğrulamanın NAC sistemlerine entegrasyonu, “olduğunuz bir şey”i (biyometri) – “sahip olduğunuz bir şey” (akıllı kartlar veya belirteçler) veya “bildiğiniz bir şey” (şifreler veya PIN’ler) ile birleştiren çok katmanlı bir güvenlik yaklaşımı sağlar. Hem fiziksel hem de dijital olarak savunmasız olmak daha zor hale getirildiğinden, bu güçlü kombinasyon saldırganlar için çıtayı önemli ölçüde yükseltiyor. Bu, ağ güvenliği dünyasında ezber bozan bir şey.

NAC sistemlerinde biyometrik kimlik doğrulamanın uygulanması, güvenliği artırmaktan daha fazlasını yapar. Ayrıca kullanıcı deneyimini kolaylaştırır. Çalışanların artık karmaşık parolaları hatırlaması veya birden fazla kimlik doğrulama belirteci taşıması gerekmez. Basit bir dokunuş, bakış veya hareketle ağa hızla erişim sağlayabilirler, üretkenliği artırabilir ve parola sıfırlama için help desk çağrılarını azaltabilirler. Hem güvenlik hem de rahatlık için bir kazan-kazan durumu yaşanır.

Ağ Güvenliği

IoT/OT Güvenliği

IoT güvenliğini sağlamak, ağ güvenliğinizin bütünlüğü için gereklidir. IoT cihazların kontrollerini sağlayın ve kuruma sızabilecek tehlikeleri önleyin.

Ağ Güvenliği

BYOD & Misafir Erişim Güvenliği

BYOD güvenliğini ve misafir erişim güvenliğini sağlamak şirketler için hayati değer taşır. S3M ile BYOD ve misafir cihazlarını ayrı ağlarda güvende tutun.

S3M Security - Network Segmentation
Ağ Güvenliği

Ağ Segmentasyonu

Ağ segmentasyonuyla ağınızı daha küçük alt ağlara bölün, ağ performansını optimize edin, ağ yönetimini basitleştirin ve güvenliği arttırın.

Çözümlerimiz

Kimlik Doğrulama (AAA)

Regülasyonlara uyumluluk ve dünya standartlarında koruma için Authentication AAA modülünün gelişmiş kimlik doğrulama özelliklerinden faydalanın.

Read More »
S3M Security - EdgeBoX

MSSP NAC | EdgeBoX

S3M Security’nin dünyanın ilk MSSP NAC yaklaşımı EdgeBoX ile ağ güvenliğinizin kontrolünü elinize alın ve kritik verilerinizi koruyun.

Read More »

Hotspot

Wi-Fi ağlarındaki tüm harici kullanıcılar için gelişmiş ortak erişim noktası özellikleri ile misafir erişiminin güvenli ve uyumlu olmasını sağlayın.

Read More »
- - Çözüm Ortaklarımız

S3M Security artan siber tehditler ve saldırılar karşısında kuruluşlara güvenli ortamlar sağlamak için her gün yeni yaklaşımlar ve çözümler geliştirmektedir.

NSS Bilgi Teknoloji Hizmetleri A.Ş.

İletişim Formu

Bize Yazın

Bize projeniz hakkında birkaç kelime yazın veya herhangi bir soru sorun, size en geç 1 iş günü içinde cevap vereceğiz.

rounded_1.png
				
					console.log( 'Code is Poetry' );
<script type="text/javascript" src="https://nss.formstack.com/forms/js.php/is_ortakl_talep_formu"></script><noscript><a href="https://nss.formstack.com/forms/is_ortakl_talep_formu" title="Online Form">Online Form - IS Ortaklığı Talep Formu</a></noscript><div style="text-align:right; font-size:x-small;"><a href="http://www.formstack.com?utm_source=jsembed&utm_medium=product&utm_campaign=product+branding&fa=h,3092505" title="Powered by Formstack">Powered by Formstack</a></div>