EdgeBoX System

S3M Security - EdgeBoX System

EdgeBoX” System Nedir?
EdgeBoX çözümü, dağınık yapılanmış şube altyapısı bulunan ya da merkezi yönetime sahip çoklu domain altyapısı ve yetkilerine sahip kuruluşlarda Yönetilen Güvenlik Hizmeti Sağlayıcısı (Managed Security Service Provider-MSSP) faaliyetlerinde kullanılmak üzere tasarlanmış bir siber güvenlik ürünüdür. Radius tabanlı kimlik doğrulama, TACACS+, Hotspot ve ajanlı/ajansız NAC hizmeti sağlar ve özel ya da açık bulut tarafından yönetilebilir.

“EdgeBoX” System hangi bileşenlerden oluşur ?
EdgeBoX bileşenleri özel ve açık bulut ile yönetimi sağlanan EdgeBoX Console’a ek olarak uç noktada Radius, Hotspot ve ajanlı/ajansız NAC hizmetleri sağlayan EdgeBoX sanal cihazlarından oluşur.

“EdgeBoX Console” nedir?

  • EdgeBoX Console, açık bulut ya da özel bulut üzerinden çalışabilen, çoklu domain (multi-domain) ve çoklu kiracılı (multi-tenant) yönetim sağlama kapasitesi bulunan bir web tabanlı yönetim platformudur.
  • Sunucunun kendi ayarlarının düzenlenebildiği ana hesap/ana hesapları bulunmaktadır. Aynı zamanda multi-tenant yapıyı da destekler, yani ana yönetim haricinde EdgeBoX’ların ayrı ayrı veya grup şeklinde yönetildiği hesapları olabilir.
  • EdgeBox sanal cihazları, Console’a özel bir VPN hizmeti üzerinden bağlantılarını gerçekleştirir. Bu özelliği sayesinde Console-to-EdgeBoX-to-Console bağlantısı güvenli bir şekilde sağlanır ve bu güvenli bağlantıyla veriler transfer edilir.
  • EdgeBoX Console, her bir EdgeBoX’ı önceden tanımlanmış kendi ayarları ile izler. Bu ayarlar, şablon olarak kaydedilir ve başka EdgeBoX’lara uyarlanabilir. Bir EdgeBoX, Console’a kendi benzersiz seri numarası ve Console tarafından üretilen benzersiz anahtar ile bağlanır.
  • Console üzerinde herhangi bir kullanıcı veya sistem verisini tutulmaz. Her bir EdgeBoX kendi verisini kendi üzerinde tutmak için sorumludur. İstendiği takdirde, Console üzerinden EdgeBoX’taki veri görüntülebilir. Bu veriler için otonom tasklar oluşturulabilir, yine istenilen durumlarda veriler yedeklenebilir.
  • EdgeBoX Console, toplu dağıtım lisansını elinde bulundurur. Her bir EdgeBoX için bir lisans kullanılır. Aynı zamanda, EdgeBoX’lar için ayrı ayrı limitli veya limitsiz lisanslar tanımlanabilir.

 

EdgeBoX” nedir ?
EdgeBoX çözümü, EdgeBoX Console tarafından yönetilen, kurumsal verileri uç noktada saklayan ve tüm servislerin uç noktada faaliyet göstermesine imkan sağlayan bir NAC sanal cihaz teknolojisidir. 100 kullanıcıdan 5000 kullanıcıya kadar hizmet verebilir.
Console bağlantısını kendine ait VPN altyapısı ile sağlar. EdgeBoX güvenli bağlantı sayesinde, Console’dan aldığı konfigürasyonları EdgeBoX’lara uygular. Kendine ait bir yönetim arayüzü bulunmaz, L3 External Captive Portal web arayüzünden işlemlerini yürütür.
Düşük donanım kaynağı ve konfigürasyon ayarlarının hem kendisinde hem de bulut ortamında saklanabilmesi sayesinde, bilgi güvenliğini sağlarken konfigürasyon kolaylığı da sağlar.

Ağ Güvenliği

IoT/OT Güvenliği

IoT güvenliğini sağlamak, ağ güvenliğinizin bütünlüğü için gereklidir. IoT cihazların kontrollerini sağlayın ve kuruma sızabilecek tehlikeleri önleyin.

Ağ Güvenliği

BYOD & Misafir Erişim Güvenliği

BYOD güvenliğini ve misafir erişim güvenliğini sağlamak şirketler için hayati değer taşır. S3M ile BYOD ve misafir cihazlarını ayrı ağlarda güvende tutun.

Çözümlerimiz

Kimlik Doğrulama (AAA)

Regülasyonlara uyumluluk ve dünya standartlarında koruma için Authentication AAA modülünün gelişmiş kimlik doğrulama özelliklerinden faydalanın.

Read More »
S3M Security - EdgeBoX

MSSP NAC | EdgeBoX

S3M Security’nin dünyanın ilk MSSP NAC yaklaşımı EdgeBoX ile ağ güvenliğinizin kontrolünü elinize alın ve kritik verilerinizi koruyun.

Read More »

Hotspot

Wi-Fi ağlarındaki tüm harici kullanıcılar için gelişmiş ortak erişim noktası özellikleri ile misafir erişiminin güvenli ve uyumlu olmasını sağlayın.

Read More »
- - Çözüm Ortaklarımız

S3M Security artan siber tehditler ve saldırılar karşısında kuruluşlara güvenli ortamlar sağlamak için her gün yeni yaklaşımlar ve çözümler geliştirmektedir.

NSS Bilgi Teknoloji Hizmetleri A.Ş.

İletişim Formu

Bize Yazın

Bize projeniz hakkında birkaç kelime yazın veya herhangi bir soru sorun, size en geç 1 iş günü içinde cevap vereceğiz.

rounded_1.png
				
					console.log( 'Code is Poetry' );
<script type="text/javascript" src="https://nss.formstack.com/forms/js.php/is_ortakl_talep_formu"></script><noscript><a href="https://nss.formstack.com/forms/is_ortakl_talep_formu" title="Online Form">Online Form - IS Ortaklığı Talep Formu</a></noscript><div style="text-align:right; font-size:x-small;"><a href="http://www.formstack.com?utm_source=jsembed&utm_medium=product&utm_campaign=product+branding&fa=h,3092505" title="Powered by Formstack">Powered by Formstack</a></div>