BYOD Security ve Guest Access

S3M Security - BYOD

Hepimizin bildiği üzere, pandemi döneminde remote çalışma kültürü öngörülememiş biçimde çoğaldı ve artık birçok şirket, çeşitli farklı faydalardan dolayı pandemi etkileri azaldıktan sonra da remote çalışmaya devam ediyor. Full remote çalışmayan şirketler de yine hepimizin tanıdık olacağı gibi Hibrit çalışma sistemine sıcak bakıyorlar ve işlerini bu şekilde yürütüyorlar. Fakat bu çalışma koşulları, organizasyonların kurum içi cihazlardan ziyade hem on-site, hem outsource çalışanlar için kendi cihazlarını kullanma özgürlüğü tanıması gibi sebepler, güvenlik problemlerini de beraberinde getirdi.

Her ne kadar kurumlara birçok açıdan fayda getirmiş olsa da, bu cihazların takibinin ve taramasının yapılmasının zor olması; cep telefonu, laptop, akıllı saat gibi çeşitli farklı cihazların kullanılıyor olması gibi sebepler bu güvenlik problemlerinin yaratacağı riskleri maximize etti diyebiliriz.

Bütün bu ağa bağlanan cihazların kontrol edilebilmesi ve güvenlik isterlerinin karşılanabilmesi için bir Network Access Control çözümü devreye girmelidir. Aslında, NAC çözümlerine olan ve hızla artan talebin en önemli sebeplerinden biri, IT direktörlerinin ve şirket yöneticilerinin çalışanların getirdiği cihazlar konusundaki kaygıları ve bu kaygıların son derece yerinde olmasıdır. Bu güvenliği sağlarken minimum kesinti ve maksimum güvenli ağ erişimi sağlamak esastır. Aynı zamanda, kişisel zaman ve çalışma zamanı arasındaki çizgi kaybolduğu için ve kullanıcıların çalışma saatleri artık flu olduğu için bu güvenliğin 7/24 sağlanıyor olması da çok önemlidir.

Özellikle mobil cihazlar birbirinden farklı onlarca, yüzlerce uygulamaya ev sahipliği yapar ve sayısız yapılandırma senaryoları kurulabilir. Bu cihazlarda genelde kurumsal düzeyde bir güvenlik uygulaması veya bir MDM, antivirüs gibi çözümler bulunmaz. Kullanıcılar çoğu zaman temel güvenlik ayarlarını devre dışı bırakır ve güvenilirliğini sorgulamadan uygulamalar yükler.
Bu endişe verici senaryoları elimine etmek ve kullanıcıların kendi cihazlarında bile uçtan uca tam güvenlik sağlamak için, S3M Security NAC çözümüyle tanışmanın tam sırası. Yalnızca kullanıcıların networke bağlantı yaptığı cihazların network aktivitelerini izlemez, aynı zamanda bu cihazlarda tam görünürlüğe erişmenize olanak tanır. Cihazların başıboş şekilde risk saçmasının neredeyse %100’e yakın önüne geçer. İnsan hatası riskini neredeyse ortadan kaldırarak güvenlik risklerinin SOC ekiplerinden önce farkına varır ve network ekiplerinin bu konuda bir zaman israfı yapmasının önüne geçerek gerekli aksiyonu alır.

Ağ Güvenliği

IoT/OT Güvenliği

IoT güvenliğini sağlamak, ağ güvenliğinizin bütünlüğü için gereklidir. IoT cihazların kontrollerini sağlayın ve kuruma sızabilecek tehlikeleri önleyin.

Ağ Güvenliği

BYOD & Misafir Erişim Güvenliği

BYOD güvenliğini ve misafir erişim güvenliğini sağlamak şirketler için hayati değer taşır. S3M ile BYOD ve misafir cihazlarını ayrı ağlarda güvende tutun.

Çözümlerimiz

Kimlik Doğrulama (AAA)

Regülasyonlara uyumluluk ve dünya standartlarında koruma için Authentication AAA modülünün gelişmiş kimlik doğrulama özelliklerinden faydalanın.

Read More »
S3M Security - EdgeBoX

MSSP NAC | EdgeBoX

S3M Security’nin dünyanın ilk MSSP NAC yaklaşımı EdgeBoX ile ağ güvenliğinizin kontrolünü elinize alın ve kritik verilerinizi koruyun.

Read More »

Hotspot

Wi-Fi ağlarındaki tüm harici kullanıcılar için gelişmiş ortak erişim noktası özellikleri ile misafir erişiminin güvenli ve uyumlu olmasını sağlayın.

Read More »
- - Çözüm Ortaklarımız

S3M Security artan siber tehditler ve saldırılar karşısında kuruluşlara güvenli ortamlar sağlamak için her gün yeni yaklaşımlar ve çözümler geliştirmektedir.

NSS Bilgi Teknoloji Hizmetleri A.Ş.

İletişim Formu

Bize Yazın

Bize projeniz hakkında birkaç kelime yazın veya herhangi bir soru sorun, size en geç 1 iş günü içinde cevap vereceğiz.

rounded_1.png
				
					console.log( 'Code is Poetry' );
<script type="text/javascript" src="https://nss.formstack.com/forms/js.php/is_ortakl_talep_formu"></script><noscript><a href="https://nss.formstack.com/forms/is_ortakl_talep_formu" title="Online Form">Online Form - IS Ortaklığı Talep Formu</a></noscript><div style="text-align:right; font-size:x-small;"><a href="http://www.formstack.com?utm_source=jsembed&utm_medium=product&utm_campaign=product+branding&fa=h,3092505" title="Powered by Formstack">Powered by Formstack</a></div>