Network Segmentation

S3M Security - Network Segmentation

Özellikle büyük organizasyonlarda, şirket ağını bir bütün olarak değerlendirip yönetmeye çalışmak işleri arapsaçı kıvamına getirebilir. Ağ segmentasyonu, büyük dallara ayrılan bir networkü küçük alt parçalara ayıran ve böylelikle her bir alt network parçasının üzerinde farklı güvenlik kontrolleri uygulanmasına olanak tanıyan bir ağ güvenliği tekniğidir. Bu teknik fiziksel bir ağın farklı mantıksal alt ağlara bölünmesidir. Ağ daha küçük ve yönetilebilir birimlere ayrıldığında, yapılması gereken kontroller bireysel hale getirilir ve bölümler üzerinde daha ince çalışılmasına olanak tanır.

S3M Security NAC çözümünde ağ güvenliği sağlarken network segmentasyonu yaparak, ayrılan her birimde tam kontrol ve güvenlik sağlamayı hedefledi. Ağ trafiğinin görsel hale getirilmesini sağlayarak organizasyonun bu konuda daha bilinçli davranabilme yeteneğini kazanmasını amaçlar ve operasyonel faaliyetlerde gerçekleşebilecek herhangi bir güvenlik zafiyetinden daha önce haberdar olmayı sağlar. Aynı zamanda uygulamaların, kullanıcıların, cihazların ve hizmetlerin mantıksal bir yapıda birbirinden ayrılıp her biri özelinde ayrı güvenlik teknikleri kullanır. Politika ihlali ve şüpheli davranış analizlerini yapmayı kolaylaştırır. Ağ güvenlik teknikleri farklı şekillerde uygulandığı için operasyonel verimliliği arttırır ve süreçlere getireceği güvenlikle maksimum kar elde edilmesine katkıda bulunur.

Bu yaklaşımla; şirketlerin uyumluluk gereklilikleri, düzenleme gereklilikleri, ödeme servisleri sağlayan firmaların çok boyutlu güvenliğinin sağlanması, IoT cihazlarında sağlanması gereken güvenlik şartları gibi, tiklenmesi gereken birçok güvenlik kuralı sağlanabilir. Zero Trust yaklaşımını da tamamlayıcıdır. Medikal, finans, sağlık hizmetleri, geniş müşteri verileri barındıran firmaların network segmentasyonu yapan siber güvenlik ürünleriyle çalışması oldukça elzemdir.

Ağ Güvenliği

IoT/OT Güvenliği

IoT güvenliğini sağlamak, ağ güvenliğinizin bütünlüğü için gereklidir. IoT cihazların kontrollerini sağlayın ve kuruma sızabilecek tehlikeleri önleyin.

Ağ Güvenliği

BYOD & Misafir Erişim Güvenliği

BYOD güvenliğini ve misafir erişim güvenliğini sağlamak şirketler için hayati değer taşır. S3M ile BYOD ve misafir cihazlarını ayrı ağlarda güvende tutun.

Çözümlerimiz

Kimlik Doğrulama (AAA)

Regülasyonlara uyumluluk ve dünya standartlarında koruma için Authentication AAA modülünün gelişmiş kimlik doğrulama özelliklerinden faydalanın.

Read More »
S3M Security - EdgeBoX

MSSP NAC | EdgeBoX

S3M Security’nin dünyanın ilk MSSP NAC yaklaşımı EdgeBoX ile ağ güvenliğinizin kontrolünü elinize alın ve kritik verilerinizi koruyun.

Read More »

Hotspot

Wi-Fi ağlarındaki tüm harici kullanıcılar için gelişmiş ortak erişim noktası özellikleri ile misafir erişiminin güvenli ve uyumlu olmasını sağlayın.

Read More »
- - Çözüm Ortaklarımız

S3M Security artan siber tehditler ve saldırılar karşısında kuruluşlara güvenli ortamlar sağlamak için her gün yeni yaklaşımlar ve çözümler geliştirmektedir.

NSS Bilgi Teknoloji Hizmetleri A.Ş.

İletişim Formu

Bize Yazın

Bize projeniz hakkında birkaç kelime yazın veya herhangi bir soru sorun, size en geç 1 iş günü içinde cevap vereceğiz.

rounded_1.png
				
					console.log( 'Code is Poetry' );
<script type="text/javascript" src="https://nss.formstack.com/forms/js.php/is_ortakl_talep_formu"></script><noscript><a href="https://nss.formstack.com/forms/is_ortakl_talep_formu" title="Online Form">Online Form - IS Ortaklığı Talep Formu</a></noscript><div style="text-align:right; font-size:x-small;"><a href="http://www.formstack.com?utm_source=jsembed&utm_medium=product&utm_campaign=product+branding&fa=h,3092505" title="Powered by Formstack">Powered by Formstack</a></div>