Hybrid NAC

S3M Security - Hibrit NAC

• Ajanlı ve Ajansız NAC nedir?
Ajan tabanlı NAC’ın iyi bilinen örneği 802.1X protokolüdür. Öğelerin bir IP adresi atanmadan önce ağa bağlanmasını önlemek için IEEE tanımlı bir protokoldür. Tüm uç nokta cihazları, ağ cihazları ve eski donanımlar 802.1X kullanacak şekilde yapılandırılmalıdır. Ajansız ağ erişim denetimi, herhangi bir ek kurulum gerektirmeden esnek bir şekilde çalışır. Bu tür ağ erişim denetimi, kullanıcının ağa erişmesine izin verilmeden önce her iki uç noktanın kullanılabilirliğini ve görünürlüğünü değerlendirir. Bu türdeki sorun, yetkilendirmenin ağ trafiğinin değerlendirilmesi yoluyla sağlanmasıdır.

• Artıları ve Eksileri neler?
Ajan yapısı ağ erişim kontrolü, bir ağa erişmeye çalışan kullanıcılardan ve cihazlardan kimlik doğrulaması isteyerek bir ağa erişimi düzenleyen bir tür ağ güvenlik sistemidir. Bir ajanın, bilgisayar veya mobil cihaz gibi ağdaki her uç nokta cihazına yüklenen bir yazılım modülü olduğu, ajan tabanlı bir yaklaşım kullanır. Ajanlar, ağ için erişim kontrol politikalarını yöneten merkezi bir sunucu ile iletişim kurar. Sunucu, erişim talep eden kullanıcı veya cihazın kimliğini doğrular ve sistemde yapılandırılan ilkelere dayalı olarak ağ kaynaklarına erişim yetkisi olup olmadığını belirler. Ajansız NAC, uç noktalara herhangi bir yazılımın yüklenmesini gerektirmediğinden, ajan tabanlı NAC çözümlerinden daha kolay dağıtılabilir ve yönetilebilir. Ancak, VPN üzerinden veya kablosuz erişim noktaları aracılığıyla bağlananlar gibi ağda görünmeyen uç noktaları belirleme ve kontrol etmede daha az etkili olabilir.

• Eksileri nasıl ortadan kaldırıp artıları nasıl sağlayabiliriz?
S3M Security dünyada bir ilki gerçekleştirerek her iki türün de avantajlarını kullanmak ve dezavantajlarını en aza indirmek için Hybrid NAC teknolojisi ile gelmiştir. Türünün ilk ve tek örneğidir. Gelişmiş ajan mimarisinin bu durumdan en az etkileneceği, birlikte veya tek başına çalışabilen ajan ve ajansız EPP modülü birleştirilerek IT yöneticisinin ihtiyaçlarına göre özelleştirilebilen yeni bir Hybrid NAC konsepti devreye alınmıştır. Daha esnek ve özelleştirilebilir bir platformda ajansız mimari desteği ile 802.1x bağımlılığı da ortadan kaldırılmıştır. Ajan mimarisinde toplanan tüm veriler aynı zamanda Powershell, SSH, WMI ve CMD komutları ile ajansız mimari tarafından desteklenerek ajanın mevcut yapıda almadığı ancak çok ihtiyaç duyduğu verilere erişimi serbest bırakmaktadır. İşte bu çözüm ile S3M Security, ajan tabanlı çözümlerin ağır ve kırılgan yapı sorunlarını ortadan kaldırmış, faydalarından yararlanmış ve ajansız NAC çözümleri kadar kullanımı kolay, erişilebilir ve kolay entegre edilebilir hale getirmiştir.

Ağ Güvenliği

IoT/OT Güvenliği

IoT güvenliğini sağlamak, ağ güvenliğinizin bütünlüğü için gereklidir. IoT cihazların kontrollerini sağlayın ve kuruma sızabilecek tehlikeleri önleyin.

Ağ Güvenliği

BYOD & Misafir Erişim Güvenliği

BYOD güvenliğini ve misafir erişim güvenliğini sağlamak şirketler için hayati değer taşır. S3M ile BYOD ve misafir cihazlarını ayrı ağlarda güvende tutun.

Çözümlerimiz

Kimlik Doğrulama (AAA)

Regülasyonlara uyumluluk ve dünya standartlarında koruma için Authentication AAA modülünün gelişmiş kimlik doğrulama özelliklerinden faydalanın.

Read More »
S3M Security - EdgeBoX

MSSP NAC | EdgeBoX

S3M Security’nin dünyanın ilk MSSP NAC yaklaşımı EdgeBoX ile ağ güvenliğinizin kontrolünü elinize alın ve kritik verilerinizi koruyun.

Read More »

Hotspot

Wi-Fi ağlarındaki tüm harici kullanıcılar için gelişmiş ortak erişim noktası özellikleri ile misafir erişiminin güvenli ve uyumlu olmasını sağlayın.

Read More »
- - Çözüm Ortaklarımız

S3M Security artan siber tehditler ve saldırılar karşısında kuruluşlara güvenli ortamlar sağlamak için her gün yeni yaklaşımlar ve çözümler geliştirmektedir.

Veri Güvenliği

Office 365 DLP

Verilerin korunaklı kalması gereken kuruluşunuzda, engelleme ve şifreleme gibi işlemler yaparak veri sızıntılarını önleyin.

Detaylı Bilgi »
Veri Güvenliği

SASE on the Edge

GTB DLP the Works platformu, tam kapsamlı veri keşfi koleksiyonu, hassas verileri depolandığı her yerde algılar ve güçlü sınıflandırma, filigran ve diğer kontroller sağlar.

Detaylı Bilgi »

NSS Bilgi Teknoloji Hizmetleri A.Ş.

İletişim Formu

Bize Yazın

Bize projeniz hakkında birkaç kelime yazın veya herhangi bir soru sorun, size en geç 1 iş günü içinde cevap vereceğiz.

rounded_1.png
				
					console.log( 'Code is Poetry' );
<script type="text/javascript" src="https://nss.formstack.com/forms/js.php/is_ortakl_talep_formu"></script><noscript><a href="https://nss.formstack.com/forms/is_ortakl_talep_formu" title="Online Form">Online Form - IS Ortaklığı Talep Formu</a></noscript><div style="text-align:right; font-size:x-small;"><a href="http://www.formstack.com?utm_source=jsembed&utm_medium=product&utm_campaign=product+branding&fa=h,3092505" title="Powered by Formstack">Powered by Formstack</a></div>